Obserwuj w Google News

Tatry widziane z odległości 200 km. Uchwycono je na zdjęciu zrobionym w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym

2 min. czytania
17.02.2022 08:25
Zareaguj Reakcja

Niezwykłe ujęcie Tatr udało się wykonać na Górze Świętej Doroty, która znajduje się w Będzinie. Zdjęcie błyskawicznie rozeszło się po sieci i zebrało wiele komentarzy.

Tatry
fot. Shutterstock

Tatry to nie tylko cel wycieczek turystów, którzy chcą pochodzić po tutejszych szlakach lub też poszusować po znajdujących się tutaj stokach. To także jeden z punktów chętnie uwiecznianych na zdjęciach przez profesjonalistów. Jakiś czas temu pisaliśmy o zdjęciu Tatr zrobionym w Sudetach Wschodnich. Praca wykonana w odległości ok. 250 km od najpopularniejszego pasma górskiego błyskawicznie rozeszła się po sieci i zachwyciła internautów.

Teraz furorę w sieci robi inna fotka. Uchwycono na niej tatrzańskie szczyty widziane aż z Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zdjęcie zrobione zostało na Górze Świętej Doroty w Będzinie i ukazuje wierzchołki Tatr widziane z odległości 200 km.

Redakcja poleca

Tatry widziane z odległości 200 km. Uchwycono je na zdjęciu zrobionym w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym

Na facebookowej stronie From the Sky, która prowadzona jest licencjonowanego operatora drona, pojawiła się niezwykła fotografia Tatr. Tym razem góry udało się uchwycić na zdjęciu zrobionym... w Będzinie. Miejscowość ta oddalona jest ok. 200 km od pasma górskiego i leży w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.

Fotka została zrobiona na Górze Świętej Doroty - wzniesieniu o wysokości 382 m n.p.m., które leży na Wyżynie Katowickiej, na terenie miasta Będzin. Jest jednocześnie najwyższym wzniesieniem Będzina i Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Na zdjęciu widać krajobraz Będzina wraz ze znajdującą się tutaj Elektrownią Łagisza i jej kominami na tle majestatycznych Tatr. Nic dziwnego, że praca ta doczekała się wielu udostępnień i komentarzy.

Piękna pogoda i piękna fota.
 
Niezłe zdjęcie.
 
Tatry i Babia Góra - piszą internauci.

A wy co sądzicie o tej fotografii?

Źródło: Facebook