Obserwuj w Google News

Tatry widziane z odległości 250 km. Niezwykłe zdjęcie uchwycone w Sudetach trafiło do sieci

2 min. czytania
08.02.2022 08:41
Zareaguj Reakcja

Fotografię Tatr widzianych z odległości 249,1 km udostępnił na Facebooku serwis Tatromaniak. Polski artysta uchwycił na niej najpopularniejsze polskie pasmo górskie ze szczytu Šerák w Sudetach Wschodnich. Internauci są zachwyceni tą pracą.

Tatry
fot. Shutterstock

Tatry są bez wątpienia najpopularniejszym łańcuchem górskim w Polsce. Turyści tłumnie odwiedzają je o każdej porze roku, aby skorzystać z wędrówek po malowniczych szlakach lub też poszaleć na wygodnych stokach. Pasmo to cieszy się również zainteresowaniem fotografów, którzy prześcigają się w coraz bardziej niezwykłych ujęciach tych szczytów.

Jakiś czas temu pisaliśmy o niesamowitym zdjęciu majestatycznego Giewontu, które podbiło sieć. Z kolei teraz mamy dla was coś naprawdę unikatowego. Do sieci trafiły bowiem fotografie Tatr zrobione z odległości 250 km. Pracę wykonano na Šeráku, który znajduje się w pasmie Wysokiego Jesionika w Sudetach. Sami zobaczcie, jak wygląda.

Redakcja poleca

Tatry widziane z odległości 250 km. Niezwykłe zdjęcie uchwycone w Sudetach trafiło do sieci

Serwis Tatromaniak udostępnił na swoim facebookowym profilu zdjęcie Tatr widzianych aż z Sudetów. Pracę wykonał Robert Jamróz, któremu udało się uchwycić pasmo górskie w Polsce ze szczytu Šerák, który leży w rejonie Wysokiego Jesionika w Sudetach. Wierzchołek ma wysokość 1351 m n.p.m i znajduje się w północno-wschodnich Czechach. Właśnie stąd było widać nawet tatrzańską Łomnicę (2633 m n.p.m), która znajduje się ponad 249 km dalej.

Dalekimi obserwacjami interesuję się od niemal dwudziestu lat. Przez ten czas sprzęt fotograficzny i wiedza bardzo się zmieniły i dzisiaj dzięki matrycom o wysokiej rozdzielczości można zarejestrować zdjęcia w genialnej jakości! Oczywiście, o ile pozwolą nam na to warunki atmosferyczne. Tak też było w miniony piątek na Šeráku. Nie dość, że mam tam jeden z łatwiejszych dojazdów, to jeszcze jest to miejsce, gdzie widać Tatry z największej możliwej odległości w Sudetach - napisał na Facebooku.

Na zdjęciach widać wyraźnie w oddali wyróżniające się na tle innych gór tatrzańskie szczyty. Fotografie zostały udostępnione na grupach zrzeszających miłośników gór i wywołały wśród nich niemałe poruszenie.

Piękne zdjęcia.
 
Podziwiam, że da się coś takiego zrobić.
 
Niesamowite! - piszą w komentarzach internauci.

A wam jak się podobają takie ujęcia?

Źródło: Facebook/Tatromaniak