Obserwuj w Google News

Tatry widziane znad Jeziora Rożnowskiego. Niezwykłe zdjęcie zrobiono z odległości ok. 150 km

2 min. czytania
30.03.2022 09:33
Zareaguj Reakcja

Na facebookowej stronie "From the Sky" pojawiło się niezwykłe ujęcie Tatr wykonane nad Jeziorem Rożnowskim. Pasmo górskie od tego zbiornika wodnego oddalone jest o ok. 150 km. Nic więc dziwnego, że internauci są zachwyceni tą pracą.

Widok na Tatry znad jeziora
fot. Shutterstock

Tatry są częstym bohaterem zdjęć artystów, którzy specjalizują się w fotografowaniu krajobrazów. Ostatnio pisaliśmy wam o fotografii pełni Księżyca nad samym Kasprowym Wierchem. Doczekało się ono dziesiątek komentarzy i tysięcy reakcji ze strony obserwatorów. Teraz z kolei sieć obiegło kolejne niezwykłe ujęcie.

Na facebookowej stronie "From the Sky", którą prowadzi profesjonalny operator drona, pojawiła się fotka Tatr wykonana znad Jeziora Rożnowskiego. Oba te miejsca dzieli 150 km odległości, dlatego też zdjęcie to jest wyjątkowe.

Redakcja poleca

Tatry widziane znad Jeziora Rożnowskiego. Niezwykłe zdjęcie zrobiono z odległości ok. 150 km

Fotograf znany w sieci przede wszystkim za pośrednictwem profilu na Facebooku o nazwie "From the Sky" znów zamieścił tu niesamowite zdjęcie Tatr. Na pierwszym planie pracy widzimy bajkowe Jezioro Rożnowskiego, a w tle majaczą popularne polskie szczyty. Tak naprawdę w internecie pojawiły się dwa ujęcia w tej konfiguracji - jedno zostało zrobione o wschodzie Słońca, a drugie o jego zachodzie. Dzięki temu możemy też nacieszyć oczy zupełnie inną kolorystyką, jaka dominuje na obu ujęciach.

Jezioro Rożnowskie odwiedziłem w ostatnim czasie kilkukrotnie. Wczoraj rano publikowałem zdjęcie robione tuż po wschodzie słońca. Tutaj widok w okolicy zachodu słońca z ubiegłego piątku. W oddali pod cienką warstwą chmur widać Tatry - napisal artysta pod drugą fotografią.

Przypominamy, że Jezioro Rożnowskie to zbiornik zaporowy w województwie małopolskim, powstały w wyniku spiętrzenia Dunajca w celu wybudowania Elektrowni Rożnów. Ma powierzchnię 16 km2 i znajduje się w odległości ok. 150 km od Tatr. Nic więc dziwnego, że uchwycenie jednego i drugiego obiektu na jednym zdjęciu wywołało niemałe poruszenie na Facebooku.

Przepiękny kadr.
 
Rewelacja.
 
Pozazdrościć widoków - piszą miłośnicy gór pod jedną z fotek.

A jak wam podobają się takie ujęcia?

Źródło: Facebook