Obserwuj w Google News

Polskie miasto docenione przez brytyjski portal. Jest idealne na jesienno-zimowy wyjazd

2 min. czytania
19.10.2022 15:18
Zareaguj Reakcja

Portal dailymail.co.uk docenił jedno z polskich miast i okrzyknął je mianem tego, które powinno się odwiedzić jesienią lub zimą. Która miejscowość została doceniona i dlaczego? Koniecznie przeczytajcie.

Wrocław
fot. Shutterstock

Polskie miasta regularnie trafiają do zagranicznych podróżniczych rankingów i promowane są jako te, które na pewno warto odwiedzić. Jakiś czas temu wyróżniony za granicą został Gdańsk. Został nazwany najbardziej niedocenianym miastem w Europie, a dziennikarze "Conde Nast Traveller" zachęcali czytelników do tego, aby koniecznie je zobaczyli.

Tym razem wyróżniony został Wrocław. Miejsce to wybrali redaktorzy portalu dailymail.co.uk i dodali, że jest to idealny cel jesienno-zimowych podróży. Szczególnie przekonuje ich do tego jedna atrakcja turystyczna. Koniecznie sprawdźcie jaka.

Redakcja poleca

Wrocław doceniony przez "Daily Mail". Jest idealny na jesienno-zimowy wyjazd

Portal dailymail.co.uk docenił polskie miasto i okrzyknął je mianem najlepszego na jesienno-zimowy wypad. Chodzi oczywiście o Wrocław. Co takiego przekonał brytyjskich dziennikarzy do tej miejscowości? Mowa o... jarmarku świątecznym.

Według redaktorów serwisu to właśnie stolica Dolnego Śląska ma do zaoferowania najpiękniejszy i jednocześnie najkorzystniejszy cenowo targ bożonarodzeniowy w Europie. W tym roku rozpocznie się on 18 listopada i potrwa do końca roku. Jak podaje Wirtualna Polska Turystyka, będzie można znaleźć go oczywiście na rynku.

To z pewnością najbardziej niedoceniany jarmark świąteczny w Europie. We Wrocławiu wiedzą, jak zrobić show - mówi redaktor podróżniczy manvsglobe.com, David McClane.

Jarmark świąteczny we Wrocławiu wyróżnia się wyjątkowym ratuszem, oświetlonym rynkiem, a także sąsiadującymi uliczkami. Wszędzie można też znaleźć klimatyczne rzeźby i piękne choinki. Osoby, które tu były, zwracają też uwagę na unoszący się wszędzie zapach jodły, a także pyszne przekąski. McClane twierdzi, że rynek jest przyjazny rodzinie, ma bajkowy zagajnik, gdzie wyświetlane są opowieści dla najmłodszych.

W Polsce popularne są misternie rzeźbione drewniane upominki, lokalnie robione wełniane szaliki, czapki i swetry, a także bursztynowa biżuteria z pierścionkami. Obcokrajowcy doceniają też ser owczy podawany na ciepło z żurawiną i gorące grzane wino. 

Wybierzecie się na jarmark do Wrocławia?

Źródło: dailymail.co.uk