Obserwuj w Google News

Niesamowita wieża widokowa w Bieszczadach. Przyciąga tłumy turystów

2 min. czytania
25.11.2022 10:35
Zareaguj Reakcja

Niezwykła wieża widokowa w Bieszczadach ma 32 metry wysokości, a na jej szczyt prowadzi 180 schodów. Atrakcja ta została udostępniono dla odwiedzających dwa lata temu. Od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić – ze szczytu wieży roztaczają się niesamowite górskie krajobrazy. 

Bieszczady
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Przypomnijmy, że popularną wieżę widokową wzniesiono pod koniec 2020 roku na wzgórzu Jeleniowate w Mucznem. Przy dobrych warunkach z samej góry można obserwować nie tylko polską, ale też ukraińską część Bieszczadów. Wejście na tę atrakcję jest bezpłatne. Turyści chętnie odwiedzają wieżę z uwagi na przepiękne krajobrazy. 

Redakcja poleca

Wieża widokowa w Mucznem stale przyciąga turystów

Wieża widokowa w Mucznem jest obecnie największa tego typu budowlą w polskich Bieszczadach. Otwarta dwa lata temu konstrukcja przyciągnęła do tej pory około 100 tys. osób. – W niektóre pogodne i słoneczne dni z wieży korzysta 3-4 tys. osób – mówił w czwartek rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Dzięki tej atrakcji Muczne stało się jeszcze bardziej popularne, bo wcześniej turyści ściągali tam głównie ze względu na zagrodę pokazową żubrów i szlak na Bukowe Berdo.

– Od momentu zbudowania wieży obserwujemy także zwiększony ruch turystyczny na grzbiecie Jeleniowatego. Idący na ten punkt widokowy mają okazję być też na Brenzbergu, ważnym dla nas miejscu pamięci narodowej – zauważył rzecznik. – Mamy również świadomość, że udostępnienie atrakcji w lasach gospodarczych odciąża przeludnione szlaki na połoninach w Bieszczadzkim Parku Narodowym – dodał.

Atrakcja z widokiem na Bieszczady

Platforma na Jeleniowatem została wzniesiona 32 metry nad ziemią. Z wieży roztacza się rozległy widok na dolinę górnego Sanu oraz najwyższe partie polskich i ukraińskich Bieszczad. Na szczyt wieży prowadzi 180 schodów. Korzystający z tej atrakcji muszą stosować się do zapisów regulaminu. Jednorazowo może tam przebywać nie więcej niż 35 osób.

Na wieżę – przypomniał Edward Marszałek – „należy wchodzić oraz schodzić spokojnie, umiarkowanym tempem, unikając biegania, przepychania oraz wyprzedzania innych użytkowników”.

– Należy również pamiętać, że podczas wchodzenia i schodzenia z wieży trzeba zachować szczególną ostrożność. Obowiązuje ruch prawostronny; przyjmuje się, że pierwszeństwo mają osoby schodzące z wieży – podkreślił.

Wejście na wieżę widokową jest zabronione, gdy panują niekorzystne warunki atmosferyczne – gęsta mgła, pada deszcz, śnieg, jest gołoledź, burza i silny wiatr. 

Źródło: PAP