Obserwuj w Google News

Ferie zimowe 2023: kiedy się rozpoczynają? Terminy dla wszystkich województw

2 min. czytania
Aktualizacja 09.11.2022
09.11.2022 13:43
Zareaguj Reakcja

Chociaż do ferii zimowych 2023 zostało jeszcze trochę czasu, wiele osób już zaczyna szukać informacji na ten temat, chcąc zaplanować wypoczynek z dziećmi. W pięciu województwach w Polsce dni wolne przypadają w tym samym terminie, co oznacza ograniczoną dostępność hoteli czy pensjonatów. Jak wygląda kalendarz ferii zimowych w przyszłym roku? Przedstawiamy szczegółowe informacje i daty.

Narty w Polsce
fot. Shutterstock

Harmonogram ferii zimowych 2023 znany jest już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz Polacy powoli zaczynają planowanie tej dwutygodniowej przerwy. Uczniowie, jak co roku, z niecierpliwością wyczekują tego okresu. Jak wypadają ferie w poszczególnych województwach? 

Zobacz także:  Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce. 8 miast, które warto odwiedzić

Ferie zimowe 2023 – Terminy

Przedstawiamy poniżej szczegółowy kalendarz ferii zimowych 2023. Dzięki niemu każdy może sprawdzić, w jakich terminach, w zależności od województwa, uczniowie będą mieli dwutygodniową przerwy od szkoły. 

  • 16 – 29 stycznia – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia – 5 lutego – województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia – 12 lutego – województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 – 26 lutego – województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Redakcja poleca

Dokąd pojechać na ferie zimowe?

Niezmiennie od kilku lat ulubionym kierunkiem wyjazdowym Polaków w okresie ferii zimowych są góry. Najwięcej hoteli, jak wynika z danych portalu Nocowanie.pl, jest rezerwowanych w województwie małopolskim. Nie ma się czumu dziwić, bo właśnie tutaj mieszczą się najpopularniejsze kurorty narciarskie. W tym regionie znajduje się nie tylko Zakopane, ale także Krynica Zdrój, Muszyna czy Zawoja, gdzie działa łącznie niemal 60 nowoczesnych stacji. Atutem są także całoroczne baseny termalne, z których słynie Podhale.

Wśród popularnych polskich miejscowości na ferie zimowe warto wymienić również Karpacz, Szklarską Porębę, Szczyrk, Wisłę czy Duszniki-Zdrój.

Co z feriami za granicą? W minionym roku najchętniej wybieranym kierunkiem wśród osób planujących wyjazd z biurem podróży był Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Dominikana i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tym roku, z uwagi na stale rosnące ceny, wiele osób z pewnością będzie musiało zrezygnować z dalekich wyjazdów. 

Źródło: RadioZET.pl