Obserwuj w Google News

Kraków na tle Tatr. Sieć obiegło niezwykłe zdjęcie

2 min. czytania
17.01.2023 10:20
Zareaguj Reakcja

Sieć obiegło niezwykłe zdjęcie Tatr, które natychmiast podbiło serca internautów. Na fotografii ujęto Kraków na tle ośnieżonych szczytów. "Ale piękny widok" - piszą miłośnicy gór.

Kraków na tle Tatr
fot. Shutterstock

Tatry cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, zarówno z Polski, jak i z innych części świata. To także obiekt zainteresowań wielu fotografów. Co jakiś czas do sieci trafiają nowe zdjęcia gór. Niektóre z nich wykonane są z większych odległości. Nie tak dawno pisaliśmy o Tatrach widzianych z Rumunii. Teraz z kolei sieć obiegła kolejna tego typu fotografia - tym razem ujęto na niej Kraków na tle gór.

Redakcja poleca

Kraków na tle Tatr. To zdjęcie jest hitem sieci

To wyjątkowe zdjęcie zostało opublikowane na stronie "Krakow4u.pl" na Facebooku. Jego autorem jest Paweł Krzan. Na fotografii ujęto Kraków z Tatrami w tle. Ośnieżone szczyty górują nad stolicą Małopolski. To, co jednak najbardziej zwraca uwagę, to niebo, które ma przepiękny, pomarańczowy kolor. Zdjęcie doskonale obrazuje potęgę natury i jej przewagę nad człowiekiem.

Jak czytamy we wpisie, fotografia została wykonana w Trojanowicach, około 10 km od Krakowa i ok. 125 km od Zakopanego. Paweł Krzan zrobił to zdjęcie w niedzielę 15 stycznia br. o poranku

- Widok tysiąca kadrów, czyli typowy widoczek z podkrakowskich Trojanowic na Kraków i Tatry o poranku (15.01.2023), który można podziwiać przez kilkadziesiąt dni w ciągu roku, choć moim zdaniem najlepiej prezentuje się w zimowe poranki. Dodatkowo dzisiejsza zmiana pogody zapewniła widowiskowe kolory chmur i nieba - brzmi opis zdjęcia zamieszczonego na Facebooku.

Post "Krakow4u.pl" spotkał się z żywą reakcją internautów. Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci nie kryją zachwytu. 

Wow, ale piękny widok!
 
Cudo.
 
Wschody o tej porze roku są obłędne - piszą użytkownicy.
Redakcja poleca

Tatry. Aktualne warunki na szlakach

Jak czytamy w najnowszym komunikacie TPN, warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach gór są bardzo trudne. Intensywne opady śniegu i niski pułap chmur mogą ograniczać widoczność, a co za tym idzie - utrudniać orientację w terenie. Ponadto pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Poruszanie się w takich warunkach wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu oraz bardzo dobrej oceny lokalnego zagrożenia lawinowego w terenie.

Jeżeli chodzi o niżej położone szlaki, również pojawiła się na nich świeża warstwa białego puchu, pod którą zalega lód bądź twardy i zmrożony śnieg. Dlatego podczas wędrówki przydatne mogą okazać się kijki i raczki.

Zobacz także:  Gwiazdozbiór Oriona na tle Tatr. Sieć obiegło niezwykłe zdjęcie z gór

RadioZET.pl/tpn.pl