Obserwuj w Google News

Malowniczy zachód Słońca nad Kasprowym Wierchem. Spektakularne zdjęcie podbija sieć

2 min. czytania
02.12.2022 12:31
Zareaguj Reakcja

Na facebookowym profilu Portalu Tatrzańskiego pojawiło się niezwykłe zdjęcie, które ukazuje zimowe szczyty Tatr na tle zachodzącego Słońca. Fotografia doczekała się wielu polubień, udostępnień i komentarzy. Zachwyciła internautów.

Zachód Słońca w Tatrach
fot. Shutterstock

Tatry to bez wątpienia pasmo górskie, które cieszy się w Polsce największą popularnością. Odwiedzają je zarówno miłośnicy wędrówek, jak i fotografii, którzy chcą uwieczniać piękne widoki na swoich zdjęciach.

Jedna z takich fotografii trafiła ostatnio do sieci. Udostępnili ją dziennikarze Portalu Tatrzańskiego. Dzieło to ukazuje nam wczesnozimowe szczyty na tle zachodzącego Słońca. Do tej pory praca zebrała prawie 400 polubień i serię udostępnień.

Zobacz także: Giewont - jakie szlaki prowadzą na szczyt Śpiącego Rycerza? [WYSOKOŚĆ, ŁAŃCUCHY, KRZYŻ]

Zdjęcie malowniczego zachodu Słońca nad Kasprowym Wierchem podbija sieć

Tatry są najwyższym pasmem w łańcuchu Karpat. Ich wysokogórska część, która ma glacjalny charakter, jest unikatowa w skali naszego kraju. Nic więc dziwnego, że stanowi aż taką atrakcję. Zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych wspinaczy. W rejonie tych gór znajdują się malownicze miejscowości - Zakopane, Kościelisko, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska czy Biały Dunajec - które rocznie goszczą tysiące turystów.

Redakcja poleca

W okolice te równie chętnie wybierają się pasjonaci fotografii. Ostatnio niezwykłe zdjęcie w Tatrach wykonał Paweł Uchorczak. Uchwycił on w kadrze zachodzące nad Kasprowym Wierchem Słońce. Warto dodać, że zbocza tatrzańskiego szczytu pokryte są tu śniegiem i częściowo zakrywa je gruba warstwa chmur. Całość wygląda magicznie i przypadła do gustu internautom, którzy mają okazję podziwiać zdjęcie w sieci.

Zachwycające zdjęcie, malowany promieniami słońca śnieg.
 
Ale pięknie.
 
Cudowny zachód - piszą w komentarzach.

A wam jak podoba się ta fotografia?

Pogoda w Tatrach w ostatnim czasie nie rozpieszcza. Zapanowały tu iście zimowe warunki - trasy są ośnieżone i oblodzone, temperatura znacznie spadła, a dzień mocno się skrócił. Jeżeli planujecie wybrać się w kierunku szczytów gór, pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu. Odpowiednia odzież i akcesoria, a także zaplanowanie wędrówki zapewnią wam bezpieczeństwo.

Źródło: Portal Tatrzański

Kaszuby
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/ na zdj. Kaszuby