Obserwuj w Google News

Najdłuższa promenada w Polsce już otwarta. Biegnie kilkanaście metrów od Bałtyku

2 min. czytania
25.01.2023 11:48
Zareaguj Reakcja

Kołobrzeg może się pochwalić najdłuższą promenadą nadmorską w Polsce. Przebudowa deptaku rozpoczęła się już w 2009 r. W ostatnich dniach prace zostały oficjalnie ukończone. Trasa ma ok. 4 km i biegnie wzdłuż brzegu Bałtyku, dosłownie kilkanaście metrów od morza. Nowa inwestycja jest doskonałą wiadomością zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. 

Kołobrzeg - wybrzeże
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Inwestycja, która obejmowała przebudowę infrastruktury spacerowej w  Kołobrzegu, została oficjalnie ukończona i otwarta. Przebudowa nadmorskiego traktu nad Bałtykiem, wraz z ostatnim, dopiero co oddanym do użytku fragmentem, kosztowała łącznie ponad 40 mln zł. Władze miasta twierdzą, że dysponują obecnie najdłuższą nadmorską promenadą w Polsce.

Redakcja poleca

Kołobrzeg. Otwarto najdłuższą promenadę nadmorską w Polsce

– Jesteśmy miastem, które ma najdłuższy deptak nadmorski, z czego ponad 3 km stanowi promenada – powiedziała cytowana przez "Gazetę Wyborczą" Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.

Przebudowa nadmorskiego deptaku nad Bałtykiem trwała etapami od 2009 r. i obejmowała wymianę nawierzchni chodnika oraz ścieżki rowerowej. 

Trasa ma ok. 4 km i biegnie dosłownie kilkanaście metrów od morza. W ramach prac powstały nowe zejścia na plażę, podświetlone podesty z ławkami w kształcie fal i droga rowerowa. Najdłuższa w Polsce promenada uzyskała także nową infrastrukturę podziemną.

Zdjęciami niezwykłej atrakcji w Kołobrzegu podzielił się na Facebooku Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Zobacz także: Najpiękniejsze latarnie morskie w Polsce. 6 miejsc, które warto zobaczyć

Ostatni etap wieloletnich prac w Kołobrzegu objął odcinek od Kamiennego Szańca do wjazdu na obszar Ekoparku – przepięknego obszaru, który tworzy torfowisko sąsiadujące z wydmami. 

W sumie przebudowa tej nadmorskiej promenady kosztowała 43 mln zł, z czego aż 26 mln zł stanowiło unijne dofinansowanie. 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Jaworzno
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock