Obserwuj w Google News

Najwyżej położony hotel w Polsce coraz bliżej otwarcia. Zdjęcia gigantycznego obiektu zaskakują

2 min. czytania
18.10.2023 14:50
Zareaguj Reakcja

Mercure Szczyrk Resort będzie najwyżej położonym hotelem w Polsce. Ten olbrzymi obiekt, którego otwarcie planowane jest już w przyszłym roku, powstał w sercu Beskidu Śląskiego. Najnowsze zdjęcia inwestora pokazują skalę tego przedsięwzięcia.

Mercury Szczyrk Resort coraz bliżej otwarcia
fot. Mercury Szczyrk Resort, Mat. prasowe (Facebook)

Ta niezwykła inwestycja jest efektem modernizacji i przebudowy Orlego Gniazda, czyli wybudowanego w latach 70. XX wieku dla pracowników Huty Katowice ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego. Prace modernizacyjne przy tym kompleksie prowadzone są od 2021 roku. Obiekt leży na wysokości 660 m n.p.m., co sprawia, że jest najwyżej położonym hotelem w kraju. 

Redakcja poleca

Mercury Szczyrk Resort – kiedy otwarcie hotelowego kolosa?

Mercury Szczyrk Resort ma stać się jednym z piękniej położonych i nowoczesnych obiektów w sercu Beskidu Śląskiego. Hotel ma 35 tys. metrów kwadratowych całkowitej powierzchni. Po otwarciu będzie oferował czterogwiazdowy standard. 

Kompleks składa się z dziewięciu kondygnacji. Elewacje ciągną się na długości 326 metrów. W obiekcie znajdzie się 447 pokoi, z których będzie rozciągać widok na panoramę Beskidu Śląskiego i jego najwyższy szczyt, czyli Skrzyczne (1237 m n.p.m.).

Na terenie hotelu udostępnionych zostanie także 14 sal konferencyjnych i 4 tys. m kw. powierzchni do organizacji konferencji, wystaw i wydarzeń. Mercure Szczyrk Resort będzie miał też strefę SPA&Wellness, aquapark, grill bar, a nawet własne lądowisko dla helikopterów. W przyszłości planowane jest również wybudowanie niewielkiego stoku z torem przeszkód i wyciągiem taśmowym.

Kiedy otwarcie Mercury Szczyrk Resort? Z informacji przekazanych przez inwestora wynika, że hotelowy gigant zostanie otwarty na początku 2024 roku. 

Nie przegap