,

Niesamowite zdjęcie z Tatr obiegło sieć. Zebrało już 13 tys. polubień i setki komentarzy

05.04.2023 10:29

Na facebookowym profilu Tatromaniak pojawiło się niesamowite zdjęcie ukazujące Dolinę Chochołowską. Słynna tatrzańska polana pokryta jest śniegiem, spod którego wynurzają się przepiękne krokusy. Fotografia doczekała się tysięcy reakcji ze strony internautów. "Walka wiosny i zimy" – czytamy w komenatrzach. 

Dolina Chochołowska - niesamowity widok z krokusami
fot. Shutterstock

Z jednej strony widać już oznaki wiosny, z drugiej strony zima wciąż o sobie przypomina w postaci opadów śniegu i spadku temperatur. Pod koniec marca informowaliśmy, że pojawiły się pierwsze krokusy w Tatrach, na które co roku czekają turyści. Teraz tych przepięknych fioletowych kwiatów jest coraz więcej, chociaż obecnie występują w towarzystwie... białego puchu. 

Tatry. Zdjęcie Doliny Chochołowskiej obiegło sieć

Niezwykła fotografia z Tatr pojawiła się na profilu Tatromaniak na Facebooku. "Mniej więcej tak to w tej chwili wygląda" – napisano w poście. Na zdjęciu można zobaczyć popularną wśród turystów Dolinę Chochołowską w wiosenno-zimowej odsłonie. Z jednej strony widać warstwę śniegu pokrywającą tatrzańską dolinę, z drugiej fioletowe krokusy budzące się do życia. 

Taki widok robi ogromne wrażenie. Potwierdzają to reakcje ze strony internautów. Post zaledwie dzień po publikacji zebrał 13 tys. polubień i setek udostępnień. Pod zdjęciem pojawiło się też wiele komentarzy. 

– Walka wiosny i zimy.
 
– Wygląda niesamowicie.
 
– Pięknie.... Zawsze pięknie.
 
– Magia!!!! – czytamy w komentarzach.

Zobacz także: Zorza polarna znów w Polsce. Do sieci trafiły spektakularne zdjęcia

Warunki w Tatrach. TPN wydał komunikat

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, szlaki w wyższych partiach Tatr pokryte są warstwą świeżego śniegu, pod którą znajduje się starszy śnieg, a miejscami lód. Są one w  dużej części nieprzedeptane. Takie warunki wymagają dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu oraz bardzo dobrej oceny lokalnego zagrożenia lawinowego w terenie.

Na niżej położonych szlakach i drogach dojściowych do schronisk zalega cienka warstwa świeżego śniegu, pod którym w wielu miejscach występują oblodzenia. Należy zachować ostrożność, ponieważ miejscami jest bardzo ślisko. W te partie Tatr warto zabrać raczki i kijki.

Źródło: Tatromaniak, TPN

loader

Logo radiozet Dzieje się