Niezwykłe zdjęcia z Tatr obiegły sieć. "Jak tu bajkowo"
W Tatrach panuje już zima. Na Kasprowym Wierchu leży 13 cm śniegu, a w Dolinie Pięciu Stawów Polskich warstwa białego puchu sięga 10 cm. Chociaż warunki do wędrówek są trudne, widok górskich szczytów i jezior w zimowej odsłonie robi ogromne wrażenie. Do sieci trafia coraz więcej zdjęć, które ukazują uroki "białych" Tatr.

Tatry zachwycają tak naprawdę o każdej porze roku. Wiele osób uważa jednak, że to właśnie zimą robią największe wrażenie. Trzeba przyznać, że majestatyczne szczyty pokryte śniegiem wyglądają naprawdę zjawiskowo. Tego zdania jest też wielu fotografów, którzy – gdy tylko spadnie śnieg – ruszają w poszukiwaniu najlepszego ujęcia.
Wczoraj media społecznościowe obiegły fotografie ukazujące Kasprowy Wierch i popularną turystycznie Dolinę Gąsienicową w zimowej odsłonie. Jeszcze niedawno zachwycały jesienne kolory, a teraz jest tam całkowicie biało.
Tatry w zimowej odsłonie. Niezwykłe zdjęcia obiegły sieć
Na facebookowym profilu Tatromaniak pojawiło się kilka fotografii z Tar. Okazuje się, że panuje tam prawdziwa zima. Popularna turystycznie Hala Gąsienicowa pokryta jest śniegiem. Podobnie szlak prowadzący na Kasprowy Wierch. Trzeba przyznać, że taki krajobraz jest naprawdę niezwykły.
Post ze zdjęciami zimowych Tatr bardzo szybko obiegł internet. Zebrał już 5,5 tysiąca polubień. Doczekał się też kilkuset udostępnień i ponad stu komentarzy. Internauci są zachwyceni takim widokiem. Część osób przyznała, że z wytęsknieniem czekała na zimę.
"Jak pięknie", "Ale tęsknie za takimi widokami w białym puchu", "No w końcu", "Prawdziwa zima", "Cudnie", "Jak tu bajkowo", "Magia" – czytamy pod zdjęciami.
Tatry. Przybywa śniegu i panują trudne warunki
Już wczoraj IMGW informowało, że w Tatrach przybywa śniegu. Na Kasprowym Wierchu leży już 13 cm, a w Dolinie Pięciu Stawów Polskich 10 cm białego puchu. Od soboty zapowiadane są jeszcze większy opady śniegu, a temperatura na szczytach spadnie do ok. -10 stopni.
Władze TPN przypominają z kolei, że w wyższych partiach gór panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki - występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. "Na szlakach zalega świeży śnieg (już od wysokości około 1300 m n.p.m.). Przebieg wielu szlaków powyżej górnej granicy lasu jest niewidoczny (...) Miejscami wiatr utworzył głębokie zaspy, gdzie śnieg sięga powyżej kolan. Dodatkowym utrudnieniem jest wzmagający się wiatr na grani" – czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Warto pamiętać, że dni są coraz krótsze. W Tatrach zmrok zapada już po godz. 16, dlatego należy zaplanować wycieczkę w taki sposób, aby powrócić ze szlaku przed nocą. Do plecaka warto spakować latarkę czołową.
Źródło: Radio ZET/Tatromaniak/PAP