,

Niezwykłe zdjęcie z Tatr obiegło sieć. "Jak w bajce"

12.12.2022 14:52

W poniedziałek sieć obiegło wyjątkowe zdjęcie z Tatr. Na fotografii ujęto okolice Morskiego Oka, gdzie szlaki i drzewa pokryte są grubą warstwą śniegu. "Niesamowity klimat" - piszą internauci.

Morskie Oko, Tatry, Polska
fot. Shutterstock

Tatry zachwycają o każdej porze roku, ale spora część osób uważa, że to właśnie zimą są najpiękniejsze. Rzeczywiście trzeba przyznać, że majestatyczne szczyty pokryte śniegiem prezentują się wspaniale. Takiego zdania jest też wielu fotografów. Niektórzy artyści, gdy tylko spadną pierwsze płatki śniegu, wybierają się na szlak w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Ostatnio udało się je znaleźć Dariuszowi Krakowiakowi. 

Zobacz także: W Polsce powstaje nowa ścieżka w koronach drzew. Ma być gotowa już w przyszłym roku

Niezwykłe zdjęcie z Tatr obiegło sieć

Te niezwykłe ujęcia zostały opublikowane na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Autorem fotografii jest Dariusz Krakowiak. Zdjęcia przedstawiają okolice Morskiego Oka, najpopularniejszego jeziora w Tatrach. To, co od razu zwraca uwagę, to ilość śniegu. Zarówno droga, jak i drzewa pokryte są białym puchem. Śnieg spoczywa także na górskich szczytach.

Bajkowa zima w okolicach Morskiego Oka - brzmi opis zdjęć.

Post zamieszczony na "Tatromaniaku" spotkał się z żywą reakcją internautów. Pod zdjęciami pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci są zachwyceni tym widokiem. Niektórzy przyznali, że z wielką przyjemnością by się tam teraz teleportowali.

Cudnie, jak w bajce!
 
Niesamowity klimat, zdjęcie rewelacja.
 
Przepiękne widoki - piszą w komentarzach.

Tatry. Niekorzystne warunki do uprawiania turystyki

W najnowszym komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego czytamy, że obecnie w Tatrach panują wyjątkowo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. W wyższych partiach gór pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Ponadto na wszystkich szlakach zalega świeży śnieg. Miejscami występują też oblodzenia, przez co łatwo się poślizgnąć. Obecnie w Tatrach jest drugi stopień zagrożenia lawinowego.

- Poruszanie się w takich warunkach, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask, sprzęt lawinowy) wraz z umiejętnością posługiwania się nim - apeluje TPN. 

Warto również zaznaczyć, że tatrzańskie stawy w większości już zamarzły. Dlatego pracownicy TPN jak co roku apelują o niewchodzenie na zamarzniętą taflę Morskie Oka i nie tylko. Warstwa lodu jest bardzo cienka, więc takie działanie może skończyć się tragedią. 

Zobacz także: Morskie Oko w zimowej odsłonie. Magiczne zdjęcia trafiły do sieci

loader

RadioZET.pl/tpn.pl