Obserwuj w Google News

Nowa atrakcja pojawiła się w polskich górach. Ma 28 metrów wysokości

2 min. czytania
25.04.2023 12:16
Zareaguj Reakcja

Polska może pochwalić się kolejną niezwykłą atrakcją. W polskich górach, a dokładniej na Skiełku, otwarto nową wieżę widokową. Z tarasu na wysokości 23 metrów można obserwować szczyty Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i Beskidu Wyspowego. Imponująca drewniana konstrukcja jest już dostępna dla turystów. 

Wieża widokowa na górze Skiełek
fot. An Studio (Pracownia Architektury Anna Michura)

O tym, że w Beskidzie Wyspowym powstaje wieża widokowa, informowaliśmy już na początku roku. Już wówczas podawano, że zakończenie budowy planowane jest na wiosnę. Tak też się stało. 17 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej atrakcji – informuje portal Wirtualna Polska Turystka. Wszyscy chętni mogą wspiąć się na wieżę, by podziwiać spektakularne widoki.

Redakcja poleca

Nowa wieża widokowa w Beskidzie Wyspowym

Wieża widokowa powstała na górze Skiełek. Ma ponad 28 metrów wysokości, a na poziomie 23 metrów znajduje się taras widokowy, z którego turyści mogą podziwiać panoramę Tatr, Pienin i Beskidów Sądeckiego i Wyspowego.

Pomysł stworzenia tej konstrukcji narodził się już przed laty, ale dopiero w tym roku pojawiły się możliwości jego realizacji. Nowa konstrukcja stała się elementem projektu "Odkryj Beskid Wyspowy", w ramach którego ma powstać więcej tego typu obiektów infrastruktury turystycznej.

Wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski zapewnia, że odwiedzający mogą liczyć na przepiękne widoki. Podejście jest łatwe, na dodatek przygotowano specjalne miejsce na odpoczynek. Łuczkowski podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wieży.

Redakcja poleca

Beskid Wyspowy i Skiełek – gdzie się znajdują?

Beskid Wyspowy znajduje się pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką w województwie małopolskim. Słynie z charakterystycznego krajobrazu, w którym dominują odosobnione pojedyncze szczyty. Jednym z nich jest Skiełek wznoszący się na o wysokość 750 m n.p.m. Wzniesienie położone jest w granicach czterech małopolskich miejscowości – Łukowica, Jastrzębie, Młyńczyska i Roztoka. To pierwszy szczyt Beskidu Wyspowego położony najbliżej Nowego Sącza.

Góra Skiełek jest łatwo dostępna i sprzyja turystyce rodzinnej – charakteryzuje się łagodnymi podejściami, z wyjątkiem stromego podejścia od strony centrum Łukowicy. Na szczyt można dotrzeć w ok. 30-40 minut z różnych miejsc. Można też podjechać drogą asfaltową – od najbliższego parkingu wystarczy 10 minut wędrówki na dotarcie do wieży.

Oglądaj

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka

Jaskinia w Polsce
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock