Obserwuj w Google News

Nowa wieża widokowa w polskich górach. Ta atrakcja może stać się turystycznym hitem

2 min. czytania
13.01.2023 14:27
Zareaguj Reakcja

W Polsce pojawiła się kolejna niezwykła atrakcja. Na górze Skiełk w Beskidzie Wyspowym wzniesiono drewnianą wieżę widokową. Ze specjalnego tarasu na wysokości 23 metrów będzie można podziwiać widoki na Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy. To miejsce ma szansę stać się turystycznym hitem. 

Wieża widokowa na górze Skiełk w Beskidzie Wyspowym
fot. An Studio (Pracownia Architektury Anna Michura)

W ostatnim czasie w Polsce powstaje wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Dwa miesiące temu informowaliśmy, że w Ciężkowicach budowana jest ścieżka w koronach drzew wraz ze szlakiem nietoperzowym. Zakończenie budowy tego projektu zaplanowano na wiosnę 2023 roku.

Jeszcze szybciej, bo prawdopodobnie w lutym, zostanie udostępniona nowa wieża widokowa w Beskidzie Wyspowym na terenie województwa małopolskiego – dowiedział się portal Wirtualna Polska Turystyka. 

Redakcja poleca

Nowa wieża widokowa w Beskidzie Wyspowym

Wieża widokowa została wzniesiona na górze Skiełek. Drewniana konstrukcja ma 28 metrów. Turyści będą mogli podziwiać z tego miejsca, a dokładniej z tarasu widokowego na wysokości 23 metrów, panoramę Tatr, Pienin i Beskidów Sądeckiego i Wyspowego.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska Turystyka, prace powinny zakończyć się jeszcze w styczniu. Wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych. "Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa atrakcja już w lutym może być udostępniona turystom" – przekazał portalowi Urząd Gminy Łukowica.

Pomysł stworzenia wieży widokowej narodził się już przed laty, ale dopiero w tym roku pojawiły się możliwości jego realizacji. Nowa konstrukcja stała się elementem projektu "Odkryj Beskid Wyspowy", w ramach którego ma powstać więcej tego typu obiektów infrastruktury turystycznej.

Niedawno wieżę na Skiełku odwiedził Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. 

Zobacz także:  To najwyżej położona miejscowość w Polsce. Przyciąga niesamowitymi widokami

Skiełek – jak tam dotrzeć?

Skiełek to szczyt Beskidu Wyspowego o wysokości 750 m n.p.m. Wzniesienie położone jest w granicach czterech miejscowości – Łukowica, Jastrzębie, Młyńczyska i Roztoka – w województwie małopolskim. 

Góra Skiełek jest łatwo dostępna i sprzyja turystyce rodzinnej – charakteryzuje się łagodnymi podejściami, z wyjątkiem stromego podejścia od strony centrum Łukowicy. Na szczyt można dotrzeć w ok. 30-40 minut z różnych miejsc. Można też podjechać drogą asfaltową - od najbliższego parkingu wystarczy 10 minut wędrówki na dotarcie do wieży.

Sam Beskid Wyspowy słynie z charakterystycznego krajobrazu, w którym dominują odosobnione pojedyncze szczyty. 

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka