Obserwuj w Google News

Otworzyli najdłuższą trasę saneczkową w Polsce. Niesamowita atrakcja pod Tatrami

2 min. czytania
14.02.2023 15:22
Zareaguj Reakcja

Na miłośników zimowego szaleństwa i górskich widoków czeka nowa atrakcja. Ośrodek narciarski w Czarnej Górze (w powiecie tatrzańskim) uruchomił dwukilometrowy tor saneczkowy. To kolejna, niezwykła nowość dla turystów w stacji narciarskiej z grupy Tatry Super Ski.

Tor saneczkowy
fot. Materiały prasowe

Grapa Ski w Czarnej Górze to stacja narciarska położona na północno-zachodnim zboczu Czarnej Góry (902 m n.p.m.) naprzeciwko Kotelnicy Białczańskiej. Na miejscu udostępniono łącznie 1920 m tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Ośrodek ten, z uwagi na sporą dostępność tras niebieskich, jest popularny wśród rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy. 

Ze szczytu góry Grapa rozlega się najpiękniejszy widok na całe pasmo Tatr, w tym najważniejsze szczyty m.in. Lodowy Szczyt, Gerlach, Rysy czy Kasprowy Wierch. Teraz na turystów czeka w okolicy nowa atrakcja. 

Zobacz także:  Spektakularny wschód słońca w Tatrach. Do sieci trafiło nagranie

Tatry. Najdłuższy tor saneczkowy w Polsce

Ośrodek narciarski w Czarnej Górze uruchomił najdłuższą trasę saneczkową w Polsce o długości 2 km. Obok tej niezwykłej sankostrady, na którą wjeżdża się wyciągiem kanapowym, otwarto również osobny, ponad jednokilometrowy odcinek.

Saneczkarski tor to już kolejna po torze snowtubingowym atrakcja dla tych, którzy chcą spróbować czegoś innego niż jazda na nartach czy snowboradzie. Posiadacze  karnetu Tatry Super Ski mają to w bonusie, pozostali w cenie 18 zł za skorzystanie z wyciągu kanapowego, który dowiezie ich na start toru saneczkowego.

Jedni i drudzy mogą także bezpłatnie korzystać z polanek saneczkowych – sprzęt jest dostępny za darmo.

Redakcja poleca

Na miejscu można też spróbować snowtubingu, czyli zjeżdżania specjalnym torem o długości 80 m na wielkiej dętce. Tor obsługiwany jest przez wyciąg taśmowy.

W marcu planowane jest otwarcie też nowej trasy skiturowej połączonej z organizacją zawodów skiturowych o roboczej nazwie "GrapaSki x 33 = Mont Blanc".

GrapaSki należy do kompleksu osiemnastu ośrodków narciarskich po polskiej i słowackiej stronie Tatr. Z Białki Tatrzańskiej, Kotelnicy i Murzasichli w dzień można dojechać tu również (bezpłatnym) skibusem.

Źródło: Materiały prasowe