Polska atrakcja numerem jeden na świecie. Prestiżowe wyróżnienie

08.02.2023 08:39

Orientarium w Łodzi od momentu otwarcia w 2022 roku cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Niesamowity kompleks ma na swoim koncie już kilka nagród. Teraz przyszedł czas na kolejne wyróżnienie. Łódzki obiekt został uznany za najlepszy na świecie w dwóch kategoriach architektonicznych. 

Orientarium w Łodzi
fot. Piotr Kamionka/Reporter/East News

Orientarium, będące częścią łódzkiego zoo, to imponujący kompleks przedstawiający faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej z ogromnymi wybiegami dla egzotycznych zwierząt. Największą atrakcję tego miejsca stanowi najdłuższy w kraju podwodny tunel, mający około 26 metrów długości. Dzięki niemu turyści mogą podziwiać w strefie oceanicznej rekiny, płaszczki i ponad 1,3 tys. ryb. 

Orientarium w Łodzi zostało nagrodzone na gali International Property Awards, która odbyła się w Londynie. Informację dotyczącą tego niezwykłego wyróżnienia przywołał portal Wirtualna Polska Turystyka. 

Zobacz także: Nowa wieża widokowa w polskich górach. Ta atrakcja może stać się turystycznym hitem

Orientarium w Łodzi z prestiżowym wyróżnieniem

Polski kompleks został uznany za najlepszy na świecie aż w dwóch kategoriach architektonicznych – Leisure Architecture (wypoczynek) oraz Public Service Architecture (służba publiczna). Orientarium doceniono nie tylko za architekturę, ale także rozwiązania proekologiczne, m.in. te, które mają wpływ na oszczędzanie energii.

– Cieszymy się, że nasze Orientarium jest doceniane nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie – powiedział Arkadiusz Jaksa, prezes Orientarium ZOO Łódź, cytowany przez WP Turystyka. – To już kolejna nagroda, jaką możemy się pochwalić w ostatnim czasie. Mamy nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie okaże się magnesem dla zagranicznych turystów i zachęci ich do odwiedzenia Orientarium – dodał. 

Orientarium ZOO Łódź to nowoczesny kompleks, który przyciąga dorosłych, jak i dzieci. W budynku kryje się 35 gatunków zwierząt, w tym m.in. słonie indyjskie, krokodyle gawialowe czy orangutany sumatrzańskie. W strefie oceanicznej pływa około 1,3 tys. ryb.

Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje tutaj 70 zł. Z Kartą łodzianina cena spada do 40 zł. Są też dostępne bilety rodzinne (2+2) za 220 zł lub za 230 zł (2+3). 

Prace nad Orientarium rozpoczęły się w 2018 roku, a sam obiekt oddano do użytku w kwietniu 2022 roku. W grudniu minionego roku łódzka atrakcja pochwaliła się milionem gości.

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka

loader
Wieża widokowa w Jordanowie
4 Zobacz galerię
fot. malopolska.uw.gov.pl