Obserwuj w Google News

Przepiękne zdjęcie zimowych Tatr trafiło do sieci. "Bajkowy poranek"

2 min. czytania
21.11.2022 11:10
Zareaguj Reakcja

Tatry w zimowej odsłonie prezentują się naprawdę niesamowicie. Właśnie dlatego są stałym obiektem zainteresowań fotografów i miłośników gór. Na facebookowym profilu "Tatromaniak" pojawiło się niezwykłe zdjęcie ośnieżonych tatrzańskich szczytów widzianych o poranku. Fotografia zaledwie dwie godziny po publikacji doczekała się prawie 2 tys. polubień. 

Zimowy krajobraz, Tatry w tle
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Do internetu regularnie trafiają zdjęcia ukazujące piękno Tatr. Niedawno pisaliśmy o fotografii ukazującej słowackie  Szczyrbskie Jezioro w jesienno-zimowej odsłonie. Widok tafli wody, którą otaczają kolorowe drzewa, a jednocześnie wynurzające się w oddali białe szczyty górskie tworzyły niemal magiczny krajobraz. 

Teraz sieć obiegło zdjęcie ukazujące nadejście zimy po polskiej stronie Tatr. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Redakcja poleca

Zimowy poranek w Tatrach. Niezwykłe zdjęcie obiegło sieć

Zdjęcie, które zostało udostępnione na Facebooku, na profilu "Tatromaniak", zostało wykonane przez fotografa Bogdana Bafię.

"Dzisiejszy bajkowy poranek pod Tatrami" – napisano w poście. Widok najpopularniejszych szczytów górskich w Polsce w zimowej odsłonie robi ogromne wrażenie. 

Fotografia zaledwie dwie godziny po publikacji doczekała się prawie 2 tys. "polubień". Miłośnicy Tatr nie kryją też swojego zachwytu w komentarzach pod zdjęciem.

– Polskie góry to magiczne miejsce.
 
– Bajkowy poranek.
 
–  Zjawiskowo!
 
–  Ale cudnie – piszą pod postem internauci. 
Redakcja poleca

Trudne warunki w wyższych partiach Tatr

Tatrzański Park Narodowy informuje, że w wyższych partiach Tatr panują bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Na wszystkich szlakach zalega śnieg, spod którego wystają kamienie. W wielu miejscach występują też oblodzenia, które mogą być pokryte cienką warstwą śniegu – należy zachować szczególną ostrożność.

Przyrodnicy z TPN przypominają, że poruszanie się w warunkach zimowych w wyższych partiach Tatr wymaga dużego doświadczenia w turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask) .

Na niżej położonych szlakach zalega cienka warstwa śniegu i występują oblodzenia – w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Warto pamiętać, że dni są coraz krótsze i około godziny 16 robi się ciemno. Należy tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem.

Źródło: Tatromaniak