Obserwuj w Google News

Szczyty Tatr nad morzem chmur. Spektakularne nagranie trafiło do sieci

2 min. czytania
29.11.2022 12:36
Zareaguj Reakcja

Na facebookowym profilu "Tatromaniak" pojawiło się niezwykłe nagranie ukazujące pokryte śniegiem szczyty Tatr, które wyłaniają się znad kłębów chmur. Wideo doczekało się niemal 1,5 tys. "polubień" i wielu pozytywnych komentarzy internautów. Nie ma się czemu dziwić, bo widok jest naprawdę spektakularny.

Tatry nad morzem chmur
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Do internetu regularnie trafiają zdjęcia i filmiki ukazujące piękno Tatr. Niedawno sieć obiegło nagranie, zatytułowane "W tatrzańskiej bajce", na którym można  zobaczyć pokryty białym puchem szlak. W oddali zwracają uwagę osadzone nisko chmury, a nad nimi wynurzające się szczyty górskie.

Teraz furorę w sieci robi kolejne wideo z Tatrami w roli głównej. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Redakcja poleca

Tatry. Morze chmur nad górskimi szczytami [WIDEO]

Post z nagraniem pojawił się na facebookowym profilu "Tatromaniak". Krajobrazy pokazane na trwającym zaledwie 1,5 minuty filmie zapierają dech w piersiach. Można podziwiać Tatry w magicznej, zimowej odsłonie – szczyty górskie pokryte są białym puchem. 

Przez moment widać też ośnieżone zbocze Kasprowego Wierchu wraz z obserwatorium meteorologicznym.

Niezwykłości temu widokowi dodaje to, że góry wynurzają się niejako znad morza chmur. Całość robi naprawdę ogromne wrażenie.

"Dzisiejsze cudowne widoki w Tatrach. Komu teleport?" – tak brzmi opis do nagrania.

Internauci są zachwyceni opublikowanym w sieci wideo. Nagranie ma już niemal 1,5 tys. polubień i ponad sto pozytywnych komentarzy.

– Niesamowity klimat, piękne nagranie.
 
– Ja poproszę o teleportacje!
 
– Wow, cudnie!
 
– Przepiękne krajobrazy – czytamy w komentarzach.  

Zobacz także:  Najpiękniejsze doliny w Tatrach. 6 miejsc, które warto zobaczyć

Zimowe warunki w Tatrach

Chociaż szlaki i górskie szczyty prezentują się zimą naprawdę magicznie, turyści powinni zachować w tym okresie szczególną ostrożność. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają, że warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne. Śnieg na szlakach jest zmrożony i twardy.

Z kolei trasa biegnąca koło Siklawy jest mocno oblodzona. TPN odradza korzystanie z tego odcinka. 

Na niżej położonych szlakach zalega cienka warstwa zmrożonego śniegu i występują oblodzenia - jest bardzo ślisko. Kijki oraz raczki będą bardzo przydatne podczas wycieczki. Należy też pamiętać, że dni są coraz krótsze i około godziny 16 robi się ciemno. Trzeba tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem.

Źródło: RadioZET.pl/Tatromaniak