,

Ta atrakcja w Polsce może stać się hitem. Już niedługo otwarcie wieży ze spektakularnym widokiem

13.04.2023 14:17

W Polsce szykuje się kolejna niezwykła atrakcja. W Muszynie powstaje nowa wieża widokowa, z której będzie można podziwiać rozległą panoramę Beskidu Sądeckiego oraz sąsiednich Tatr. Konstrukcja stanie w sąsiedztwie przebiegających w tym miejscu szlaków turystycznych. Są szanse na to, że nowy obiekt zostanie udostępniony turystom już w wakacje. 

Wieża widokowa w Muszynie
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie w Polsce powstaje wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Ogromną popularnością cieszą się między innymi wieże widokowe, z których można obserwować "z wysokości" piękno okolicy. Pod koniec lutego informowaliśmy, że na Skolnitym w Wiśle, w Beskidzie Śląskim, już niedługo rozpocznie się budowa 35-metrowej wieży widokowej połączonej z kilometrową ścieżka spacerową w koronach drzew.

Okazuje się, już niedługo równie ciekawy obiekt zostanie udostępniony turystom w Muszynie. Chodzi o nową wieżę widokową na szczycie Malnik. Miłośnicy tego typu atrakcji już zacierają ręce.

Muszyna. Powstaje nowa wieża widokowa

Z uwagi na urokliwe położenie i ciekawe szlaki piesze położona w województwie małopolskim Muszyna przyciąga nie tylko kuracjuszy, ale także turystów. Już niedługo odwiedzający będą mieli kolejny powód, aby przyjechać do tej miejscowości. Chodzi o nowo powstającą wieżę widokową.

Na górze Malnik, czyli szczycie o wysokości 726 metrów, powstanie niezwykła drewniana konstrukcja, która umożliwi turystom podziwianie panoramy Tatr Słowackich, Jaworzynę, wieżę widokową na Radziejowej, szczyt Pienin czy Wysoką. Malnik znajduje się w zachodniej części Gór Leluchowskich, a jego grzbietem poprowadzony jest popularny szlak turystyczny.

Zobacz także: Najpiękniejsze latarnie morskie w Polsce. 6 miejsc, które warto zobaczyć

Okazuje się, że otwarcie nowej wieży widokowej w Muszynie może odbyć się wcześniej, niż pierwotnie zakładano. "Dokładnej daty nie znam i nie chce składać obietnic, ale wykonawca przyznał, że może to nastąpić wcześniej. Jak tylko pogoda zrobi się bardziej wiosenna, to ma być zrobiony fundament pod tą wieżę, przy czym sama konstrukcja jest już realizowana u wykonawcy, następnie gotowa już budowla zostanie przetransportowana na miejsce" – powiedział "Gazecie Krakowskiej" Jan Golba, burmistrz Muszyny.

Koszt budowy tej konstrukcji wstępnie oszacowano na 2 miliony złotych. Środki na tę inwestycję udało się pozyskać jeszcze w ubiegłym roku z RFIL przeznaczonych na wsparcie dla gmin górskich. Wieża widokowa na górze Malnik zostanie zlokalizowana w sąsiedztwie przebiegających w tym miejscu szlaków turystycznych. 

Źródło: WP Turystyka, Gazeta Krakowska

Jaworzno
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Logo radiozet Dzieje się