Obserwuj w Google News

Magiczne zdjęcie Giewontu obiegło sieć. Tysiące reakcji ze strony internautów

2 min. czytania
03.03.2023 15:37
Zareaguj Reakcja

Tatry w zimowej odsłonie prezentują się naprawdę magicznie. Na facebookowym profilu Tatromaniak pojawiło się zdjęcie nocnego Giewontu. Fotografia ukazująca popularny tatrzański szczyt doczekała się kilku tysięcy polubień. "Najpiękniejszy widok na świecie" – czytamy w jednym z wielu komentarzy zachwyconych internautów. 

Nocne zdjęcie Giewontu
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Tatry to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych i najbardziej popularnych gór w Polsce. Przyciągają nie tylko miłośników górskich wędrówek. To także raj dla fotografów. Wielu z nich, gdy tylko spadnie śnieg, wyrusza na szlak w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Nie ma się czemu dziwić. Majestatyczne szczyty górskie pokryte białym puchem prezentują się zjawiskowo. 

Kilka dni temu pisaliśmy o niezwykłym zdjęciu ukazującym Rysy wynurzające się znad "morza chmur". Teraz do sieci trafiło zdjęcie nocnego Giewontu. 

Redakcja poleca

Tatry. Nocne zdjęcie Giewontu obiegło sieć

Niezwykła fotografia ukazująca piękno Tatr pojawiła się na profilu Tatromaniak na Facebooku. "Dzisiejszy wieczór pod Giewontem" – napisano w poście.

Na zdjęciu można zobaczyć ośnieżony masyw górski na tle rozgwieżdżonego nieba. Trzeba przyznać, że widok nocnego Giewontu górującego nad oświetlonym Zakopanem robi ogromne wrażenie. Nic więc dziwnego, że praca ta została doceniona przez miłośników gór i nie tylko.

Post opublikowany na Facebooku spotkał się z żywą reakcją internautów. Zebrał już ponad 2,7 tys. polubień i wiele komentarzy. 

– Magicznie zdjęcie.
 
– Coś niesamowitego!
 
– Najpiękniejszy widok na świecie.
 
– Bajka – czytamy we wpisach internautów.

Zobacz także:  Spektakularna zorza polarna ukazała się nad Polską. "Magia"

Giewont – niezwykły Śpiący Rycerz

Giewont (1894 m n.p.m.) to jeden z najpopularniejszych szczytów w Tatrach. Położony jest między Doliną Bystrej, Doliną Kondratową, Doliną Małej Łąki i Doliną Strążyską. Góruje nad "zimową stolicą Polski", czyli Zakopanem, i jest z tego miasta znakomicie widoczny. Co roku na szczyt wspinają się tysiące turystów, aby móc podziwiać wyjątkowe widoki.

Giewont wyróżnia się charakterystycznym kształtem przypominającym leżącą postać - jak mówi legenda, jest to "Śpiący Rycerz" (stąd też wywodzi się potoczna nazwa szczytu). Na wierzchołku umiejscowiony jest charakterystyczny żelazny krzyż.

Unikatowy wygląd tej góry sprawia, że jest stałym obiektem zainteresowań nie tylko wśród turystów, ale i fotografów. Tatrzański szczyt regularnie staje się bohaterem zdjęć zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

RadioZET.pl