,

Magiczne zdjęcie Giewontu podbija sieć. Internauci nie kryją zachwytu: "Piękny widok"

14.12.2022 10:37

Ostatnio sieć obiegło niezwykłe zdjęcie z Tatr. Na fotografii ujęto Zakopane w zimowej odsłonie i górujący nad miastem Giewont. "Zachwycający widok" - piszą internauci.

Zakopane, Tatry
fot. Shutterstock

Tatry zimą przyciągają nie tylko miłośników górskich wędrówek. To także prawdziwy raj dla fotografów. Wielu z nich, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, wyrusza na szlak w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Nie ma się zresztą co dziwić. W końcu wysokie szczyty pokryte białym puchem robią ogromne wrażenie. Ostatnio pisaliśmy, że niezwykłe zdjęcie z Tatr obiegło sieć - ujęto na nim okolice Morskiego Oka, najpopularniejszego jeziora w tamtym rejonie. Teraz z kolei internet podbija nocne zdjęcie Giewontu. 

Tatry. Magiczne zdjęcie Giewontu podbija sieć

Zdjęcie zostało opublikowane na stronie "Dariusz Krakowiak Fotografia" na Facebooku, autora tego magicznego ujęcia. Przedstawia Zakopane w zimowej odsłonie. To, co jednak najbardziej rzuca się w oczy, to górujący nad miastem Giewont. Warto też zwrócić uwagę na pięknie rozgwieżdżone niebo. Fotografia Krakowiaka doskonale obrazuje potęgę natury oraz jej przewagę nad człowiekiem.

Zimowe Zakopane - brzmi opis zdjęcia.

Post opublikowany w mediach społecznościowych obiegł sieć. Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci nie kryją zachwytu. Wiele osób przyznało, że polskie góry są cudowne.

Świetne zdjęcie.
 
Magiczne Zakopane. 
 
Zachwycający widok - brzmią komentarze.

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach

Obecnie w Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Pokrywa śnieżna w wyższych partiach Tatr jest zróżnicowana. Świeży śnieg zalega na wszystkich szlakach. Ponadto miejscami występują oblodzenia, przez co łatwo się poślizgnąć.

Poruszanie się w takich warunkach, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask, lawinowe ABC - detektor, sonda, łopata) wraz z umiejętnością posługiwania się nim - podaje TPN.

Przypomnijmy też, że jak co roku pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora i stawy. W wielu miejscach tafla jest bardzo cienka i może się w każdej chwili załamać. To z kolei może doprowadzić do tragedii.

Zobacz także: Polacy nie chcą spędzać świąt i sylwestra w domu. Zajętych jest prawie 90 proc. miejsc w hotelach

loader

RadioZET.pl/tpn.pl