Obserwuj w Google News

Najwyższy szczyt w Polsce pośród morza chmur. "Czysta magia"

2 min. czytania
24.02.2023 15:08
Zareaguj Reakcja

Na facebookowym profilu Tatromaniak pojawiły się niezwykłe fotografie Rysów, które wyłaniają się znad kłębów chmur. Post z magicznymi zdjęciami doczekał się ponad 2 tys. "polubień" i wielu pozytywnych komentarzy. Nie ma się czemu dziwić, bo widok jest naprawdę spektakularny.

Rysy zimą
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Do internetu regularnie trafiają zdjęcia i filmiki ukazujące piękno tatrzańskich krajobrazów. Niedawno sieć obiegło nagranie  przedstawiające wschód słońca na Krywaniu - jednym z najbardziej charakterystycznych szczytów po słowackiej stronie Tatr. 

Teraz furorę w sieci robią zdjęcia z najwyższym szczytem w Polsce w roli głównej. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Redakcja poleca

Tatry. Rysy pośród "morza chmur"

Post z fotografiami autorstwa Filipa Hrebendy został udostępniony przez portal Tatromaniak. Na zdjęciach można podziwiać Rysy, czyli najwyższy szczyt w Polsce, w zimowej odsłonie. Tatrzańskie pasmo pokryte białym puchem wyłania się znad kłębów chmur, co tworzy spektakularny widok. 

Post opublikowany na Facebooku spotkał się z żywą reakcją internautów. Zaledwie kilka godzin po publikacji zebrał ponad 2 tys. polubień i wiele komentarzy. Internauci nie kryją swojego zachwytu. 

– Rewelacja! Zachwycające zdjęcia.
 
– To są właśnie nasze góry. Czysta magia!
 
– Widoki, których się nie zapomina. 
 
– Niesamowite ujęcia – czytamy w komentarzach. 

Zobacz także:  Tej góry jeszcze nikomu nie udało się zdobyć. "Nie musimy być wszędzie"

Trudne warunki w Tatrach

Chociaż szlaki i górskie szczyty prezentują się naprawdę magicznie, turyści powinni zachować w tym okresie szczególną ostrożność. Jak czytamy w komunikacie TPN, na wszystkich szlakach występują oblodzenia i jest bardzo ślisko.

W wyższych partiach Tatr zalega śnieg, który jest z reguły zmrożony i twardy, zwłaszcza w godzinach porannych i w miejscach zacienionych. Dodatkowe utrudnienie stanowi silny wiatr. Takie warunki wymagają bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask, lawinowe ABC - wraz z umiejętnością posługiwania się nim) oraz bardzo dobrej oceny lokalnego zagrożenia lawinowego w terenie.

Na szlakach w dolinkach i na drogach dojściowych do schronisk również występują silne oblodzenia. W te partie Tatr zalecamy zabranie raczków oraz kijków.

Źródło: Facebook, TPN