,

Tatrzańskie szczyty podziwiane z Krakowa. Niesamowite zdjęcie trafiło do sieci

30.12.2022 12:56

Tatry po raz kolejny były widziane z Krakowa. Portal Tatromaniak udostępnił na Facebooku magiczne zdjęcie polskiego miasta na tle tatrzańskich szczytów. Takie ujęcia są szczególnie trudne do wykonania, zważywszy na to, że Kraków od lat walczy się ze smogiem.

Tatry podziwiane z Krakowa
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Tatry są stałym obiektem zainteresowań nie tylko wśród miłośników górskich wędrówek, ale też fotografów. W sieci regularnie pojawiają się zdjęcia ukazujące piękno tatrzańskich szczytów. W ostatnich dniach sporą popularność zdobyło ujęcie majestatycznych Tatr widzianych z Rumunii

Teraz furorę robi kolejne zdjęcie z górskimi szczytami uchwyconymi ze sporej odległości – tym razem z Krakowa. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Niezwykłe ujęcie Krakowa na tle Tatr

Portal Tatromaniak udostępnił w sieci zdjęcie autorstwa Jana Ulickiego. Fotografowi udało się uchwycić Kraków na tle Tatr.

"Dzisiaj poczekałem do zmierzchu, by ukazać pięknie podświetloną Bazylikę Mariacką, która idealnie komponowała się z kolorami kontrastowego nieba nad górami" – napisał na swoim profilu autor zdjęcia. 

W opisie Jana Ulickiego można też przeczytać, że wykonanie tak niezwykłego ujęcia było możliwe dzięki utrzymującej się przez kilkanaście godzin bardzo dobrej przejrzystości powietrza. W Krakowie, słynącym raczej ze smogu, nie jest to zbyt częste zjawisko.

Zobacz także: Kraków we mgle. Niesamowite zdjęcia polskiego miasta obiegły sieć

Fotografia udostępniono na facebookowym profilu Tatromaniak przypadła do gustu internautom. Zdjęcie z czwartkowego wieczoru (29 grudnia) ma już 4 tys. polubień i doczekało się ponad 100 udostępnień. Nie brakuje też wielu pozytywnych komentarzy.

– Fantastyczny widok.
 
– Piękne, piękne, piękne!
 
– Potwierdzam, widoki z Krakowa były dziś obłędne.
 
– Ale fota! gratulacje!!! – piszą internauci.

Pod postem fani gór zaczęli wymieniać się też widokami, które sami zarejestrowali obiektywami swoich telefonów i aparatów. Jak przyznawali, przejrzystość nieba w czwartek była naprawdę niezwykła, a widoki spektakularne. 

Źródło: RadioZET.pl

loader