Obserwuj w Google News

W Tatrach ruszył sezon narciarski. Uruchomiono pierwszy w tym sezonie wyciąg

2 min. czytania
21.11.2022 12:16
Zareaguj Reakcja

W Tatrach panują już prawdziwie zimowe warunki. W Bukownie Tatrzańskiej ruszył dzięki temu pierwszy w tym sezonie wyciąg narciarski. Miłośnicy białego szaleństwa mogą już szusować na stoku UFO. Ile w tym roku trzeba zapłacić za karnet?

Bukowina Tatrzańska - narty
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Chociaż na kalendarzową zimę trzeba jeszcze poczekać, w wielu regionach Polski, szczególnie na południu, zrobiło się już chłodno i biało. Właściciel stoku UFO w Bukowinie Tatrzańskiej powiedział w rozmowie z PAP, że dzięki mrozom mogli śnieżyć od trzech dni, w efekcie czego stok otwarto dla turystów w niedzielę 20 listopada.

Zobacz także:  Przepiękne zdjęcie zimowych Tatr trafiło do sieci. "Bajkowy poranek"

W Bukownie Tatrzańskiej ruszył pierwszy wyciąg narciarski

– Dzięki mrozom możemy śnieżyć już od trzech dni. Dodatkowo spadł naturalny śnieg i udało nam się zgromadzić odpowiednią warstwę białego puchu. Stok jest przygotowany ratrakiem. Uruchomiliśmy połowę szerokości stoku, a od wtorku będzie można już jeździć po całym stoku. Jak co roku, jesteśmy pierwsi i zapraszamy miłośników białego szaleństwa – powiedział PAP właściciel stoku w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej już pojawili się pierwsi narciarze. Orczykowy, 400-metrowy wyciąg narciarski UFO znajduje się na zboczu Wierchu Olczańskiego.

Za sprawą mroźnej aury armatki śnieżne pracują pełną parą także na innych stacjach narciarskich. Gestorzy największy stacji na Podhalu zapowiadają, że wyciągi ruszą od 6 grudnia.

Ujemne temperatury pod Tatrami zapowiadane są również na najbliższe noce, a w dzień termometry mają tu pokazywać maksymalnie do 4 st., co również powinno pozwolić na sztuczne śnieżenie stoków narciarskich.

Redakcja poleca

Ceny skipassów w Bukowinie Tatrzańskiej

Ceny skipassów na nadchodzący sezon wzrosły średnio o ok. 20 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu. Za całodzienną jazdę w sezonie wysokim zapłacimy 155 zł, czyli o 30 zł więcej. Cena za karnet siedmiodniowy wzrosła z 680 zł do 870 zł – wynika z cennika skipassów Tatry Super Ski, obejmujący największe stacje narciarskie na Podhalu.

Nowością jest skipass na dowolne 14 dni w ciągu całego sezonu. Koszt takiej wejściówki na wyciągi to 1699 zł dla dorosłego i 1500 zł dla dziecka.

Przypomnijmy, że Skipass Tatry Super Ski obejmuje 18 największych stacji narciarskich, czyli 95 tras w Białce Tatrzańskiej, Zakopanem, Jurgowie, Czarnej Górze, Bukowinie Tatrzańskiej, Suchem, Witowie, w Nowym Targu, Kluszkowcach, ale także na Słowacji w Bachledowej Dolinie, Ździarze i Orawicach.

Źródło: PAP