Obserwuj w Google News

Najdziwniejsze zachcianki polskich turystów. Pościel z egipskiej bawełny to dopiero początek

2 min. czytania
16.11.2023 13:38
Zareaguj Reakcja

O co proszą polscy turyści w hotelach? Pościel z bawełny egipskiej, materac dla psa i kapela góralska to dopiero początek. Oto najdziwniejsze zachcianki gości planujących zimowy wypoczynek.

Zachcianki polskich turystów. Będziecie w szoku, o co ludzie proszą w hotelach
fot. Shutterstock

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Nie wszyscy jednak chcą spędzić Wigilię w domu. Wiele osób w tym okresie planuje zimowy wyjazd. Co ciekawe, okazuje się, że w czasie świąt Polacy mają specjalne wymagania. Serwis Nocowanie.pl postanowił zapytać krajowych hotelarzy o najbardziej zaskakujące prośby gości.

Redakcja poleca

O co proszą polscy turyści w hotelach? Pościel z egipskiej bawełny to dopiero początek

W czasie świąt Bożego Narodzenia goście nierzadko proszą hotelarzy o zapewnienie rodzinnej atmosfery oraz atrakcyjnej oprawy, dla której podstawą są świąteczne dekoracje i gustownie ozdobiona choinka albo drzewko przygotowane do wspólnego ubierania. Oczekują, żeby na Wigilii zorganizowanej w obiekcie było dużo ludzi i podpytują o to, z kim zasiądą do świątecznego stołu. Niektórzy życzą też sobie, aby o właściwej porze pojawił się Mikołaj, który wręczy wszystkim prezenty. Ponadto pojawiają się  prośby o zapewnienie obecności kapeli góralskiej grającej kolędy na żywo, zorganizowane kuligu z ogniskiem czy podstawienie skuterów śnieżnych pod same drzwi.

Okazuje się, że normą są również wysokie wymagania dietetyczne. - Turyści oczekują pieczywa bezglutenowego, wegańskich wędlin, certyfikowanych produktów ekologicznych, niektórzy nawet dań przygotowywanych z uwzględnieniem różnych potrzeb zdrowotnych. Z kolei goście planujący święta na wyjeździe bardzo dokładnie dopytują o wigilijne menu. Najczęściej chcą, żeby było tradycyjne, jak w domu rodzinnym, ale zdarzają się prośby o nowoczesną wersję świątecznych potraw - mówi Karol Wiak, rzecznik Nocowanie.pl.

Ponadto popularne stały się zapytania o możliwość zatrudnienia na czas pobytu opiekunki lub instruktora narciarskiego dla dziecka. Zdarzają się też bardziej zaskakujące prośby. Jedna pani życzyła sobie np. pościel z adamaszku, czyli bawełny egipskiej, a dla męża chciała materac najwyższej twardości H4. Inny z gości natomiast poprosił o sprawdzenie, gdzie znajduje się najbliższy sklep z herbatami ziołowymi. Kolejna turystka dopytywała, czy gdy się obudzi w górskim pensjonacie, promienie słoneczne będą świecić jej prosto na twarz - wymienia Wiak.

Najdziwniejsze zachcianki polskich turystów

To jednak nie koniec nietypowych zachcianek gości. Okazuje się, że niektórzy turyści proszą również o dostęp do serwisów streamingowych. Inni życzą sobie obejrzeć konkretny serial. Pewna urlopowiczka np. niepokoiła się, czy na pewno nie przegapi kolejnych odcinków "M jak Miłość". 

Coraz więcej osób podróżuje też ze zwierzętami. Niekiedy pojawiają się wtedy prośby o przygotowanie określonej karmy dla pupili czy dostarczenie specjalnego małego materaca z własną pościelą dla psa. Niektórzy właściciele czworonogów żądają też zapewnienia opiekuna, który zajmie się zwierzakiem, gdy sami będą bawić się na stoku.

Źródło: Radio ZET/PAP(Nocowanie.pl)

Nie przegap