Obserwuj w Google News

Zachód Słońca na Śnieżce. Niezwykłe zdjęcie z Karkonoszy obiegło sieć

2 min. czytania
22.12.2022 09:59
Zareaguj Reakcja

Ostatnio sieć obiegło magiczne zdjęcie z Karkonoszy. Ujęto na nim zachód Słońca na Śnieżce, najwyższym szczycie tego pasma górskiego. "Takie zdjęcia pokazują, jak piękna jest Polska" - zachwycają się internauci.

Śnieżka, Karkonosze
fot. Shutterstock

Karkonosze to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Nic więc dziwnego, że każdego roku to pasmo górskie oblegane jest przez tłumy turystów. Ale nie tylko. Karkonosze niemałą popularnością cieszą się również wśród fotografów, którzy przemierzają tutejsze szlaki w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Ostatnio udało się je znaleźć Pawłowi Uchorczakowi. 

Zobacz także:  Karpacz i okolice: co warto zobaczyć? Oto 6 największych atrakcji

Zachód Słońca na Śnieżce. Niezwykłe zdjęcie z Karkonoszy obiegło sieć

To wyjątkowe zdjęcie, autorstwa Pawła Uchorczaka, zostało opublikowane na jego stronie na Facebooku. Na fotografii ujęto zachód Słońca na Śnieżce (1 603 m n.p.m.). Zarówno szlak na najwyższy szczyt Karkonoszy, jak i obserwatorium meteorologiczne znajdujące się na wierzchołku, pokryte są białym puchem.

Na zdjęciu widać też grupę kilkunastu turystów. Wędrowcy, mimo zalegającego na trasie śniegu, próbują zdobyć Śnieżkę lub też chwilę wcześniej stanęli na wierzchołku i teraz z niego schodzą. Fotografia ta doskonale obrazuje potęgę natury oraz jej przewagę nad człowiekiem.

Genialny i niesamowity. Takim światłem kończył się dziś dzień w Karkonoszach - podpisał zdjęcie Uchorczak.

Post opublikowany na Facebooku spotkał się z żywą reakcją internautów. Zebrał kilka tysięcy polubień i dziesiątki komentarzy. Miłośnicy gór nie kryją zachwytu. Niektórzy nawet przyznali, że od teraz będzie to ich ulubione ujęcie Śnieżki. 

Takie zdjęcia pokazują, jak piękna jest Polska. 
 
Kadr wyśmienity.
 
Cudny widok - piszą internauci.
Redakcja poleca

Karkonosze. Drugi stopień zagrożenia lawinowego

Obecnie w Karkonoszach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Jak czytamy na stronie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, temperatury w górnych partiach Karkonoszy utrzymują się powyżej 0 stopni. Padający deszcz spowodował, że pokrywa śniegowa stała się ciężka i przesiąkła do podłoża.

Zagrożenie lawinowe występuje na wszystkich wystawach, głównie za przełamaniami terenu, w górnych partiach żlebów kotłów polodowcowych i niektórych stromych zboczach powyżej górnej granicy lasu. Niebezpieczne są głównie miejsca, gdzie śnieg zalega na podłożu trawiastym i skalnym. 

Zobacz także:  Karkonoski Park Narodowy podnosi ceny biletów. Turyści nie będą zadowoleni

RadioZET.pl/gopr.pl/Facebook(Fotografia Paweł Uchorczak)