Obserwuj w Google News

"Zagajnik miłości" znów zachwyca w Polsce. Niesamowite ujęcia z lotu ptaka podbijają sieć

2 min. czytania
16.05.2023 14:42
Zareaguj Reakcja

"Zagajnik miłości" znów robi furorę w sieci. W mediach społecznościowych pojawiły się fotografie ukazujące charakterystyczne skupisko drzew w kształcie serca w otoczeniu pola rzepaków. Widok jest spektakularny, co potwierdzają pozytywne komentarze internautów. 

"Zagajnik miłości" w Polsce
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

W mediach społecznościowych co jakiś czas pojawiają się zdjęcia ukazujące piękno i niezwykłość Polski. Niedawno gwiazdą internetu stała się Sułoszowa, niewielka wieś w Małopolsce. Internautów zachwycił nietypowy układ domów ciągnących się wzdłuż jednej, 9-kilometrowej "ulicy". Uroku temu krajobrazowi  dodają okoliczne pola, które nazywane są "małą Toskanią".

Teraz popularność w sieci po raz kolejny zdobywa "Zagajnik miłości" na Dolnym Śląsku, czyli niezwykły krajobraz w kształcie serca. Fotografie tego miejsca z lotu ptaka zapierają dech w piersiach. Taki widok można zobaczyć tylko o tej porze roku.

Redakcja poleca

"Zagajnik miłości". Krajobraz w kształcie serca podbija sieć

Słynny "Zagajnik miłości", nazywany też "Sercem wiosny", znajduje się na Dolnym Śląsku, w miejscowości Skarszyn, ok. 20 kilometrów od Wrocławia i 10 kilometrów od Trzebnicy. Ten magiczny krajobraz tworzy zielone skupisko drzew układające się w kształt serca. Otacza je pole, które wiosną – za sprawą kwitnącego rzepaku – staje się żółte. Te wyraźne, kontrastujące ze sobą kolory tworzą niesamowity pejzaż. 

Miejsce to zdobyło popularność w internecie już kilka lat temu i obecnie jest atrakcją, chętnie odwiedzaną nie tylko przez turystów, ale też fotografów. "Zagajnik miłości" szczególnie pięknie prezentuje się podziwiany z góry, dlatego tak popularne są tu zdjęcia wykonywane za pomocą drona. Można się o tym przekonać, oglądając zdjęcia publikowane na Facebooku.

Internauci nie kryją swojego zachwytu nad publikowanymi zdjęciami. "Fantastyczny widok", "Przepiękne", "Ślicznie", "Jednak widok z lotu ptaka robi robotę" - czytamy w komentarzach.

Zobacz także:  "Jezioro Serce" w Polsce. Widok z lotu ptaka zapiera dech w piersiach

"Zagajnik miłości" zadziwia internautów już po raz kolejny. W minionym roku popularność zdobyło zdjęcie wykonane przez krakowskiego fotografa Jana Ulickiego. Wówczas "serce" figurowało w otoczeniu wczesnowiosennych, soczystych barw. Trzeba przyznać, że bez względu na kolory, miejsce to prezentuje się naprawdę magicznie. 

Źródło: RadioZET.pl/Facebook