Obserwuj w Google News

Ruiny zamku Czorsztyńskiego na tle Tatr. Sieć obiegło niezwykłe zdjęcie

2 min. czytania
02.03.2023 11:09
Zareaguj Reakcja

Sieć obiegło wyjątkowe zdjęcie z Małopolski. Ujęto na nim ruiny zamku Czorsztyńskiego z Tatrami w tle. "Zachwycający widok", Niesamowity urok tego miejsca" - zachwycają się internauci.

Zamek Czorsztyn
fot. Shutterstock

Co jakiś czas w mediach społecznościowych publikowane są zdjęcia Tatr. Zaledwie kilka dni temu sieć obiegło ujęcie najwyższego szczytu w Polsce pośród morza chmur. Widok zachwycił internautów. "To są właśnie nasze góry. Czysta magia", "Rewelacja" - pisali pod postem. Teraz natomiast na Facebooku zamieszczone zostało kolejne zdjęcie - tym razem fotografowi udało się uchwycić ruiny zamku Czorsztyńskiego na tle Tatr.

Zobacz także:  Otworzyli najdłuższą trasę saneczkową w Polsce. Niesamowita atrakcja pod Tatrami 

Zamek Czorsztyn z Tatrami w tle

Autorem tego wyjątkowego zdjęcia jest Bogdan Bafia i to właśnie na jego stronie na Facebooku "Bogdan Bafia Fotografia" zostało opublikowane. Ujęcie przedstawia ruiny zamku Czorsztyńskiego. Na jednej z wież dumnie powiewa biało-czerwona flaga. W oddali zaś rozpościerają się nasze polskie Tatry. Majestatyczne szczyty górują nad pokrytymi śniegiem polami. Uwagę zwraca również niebo, które ma niesamowity, żółty odcień. 

Post zamieszczony na stronie "Bogdan Bafia Fotografia" spotkał się z żywą reakcją internautów. Zdobył setki polubień i dziesiątki komentarzy. Użytkownicy Facebooka nie kryją zachwytu. 

Niesamowity urok tego miejsca, piękne zdjęcie, gratuluję. 
 
Cudowna fotka.
 
Zachwycający widok.
 
Piękne, szczególnie te zamglone Tatry na tle wieczornego nieba - czytamy pod postem.
Redakcja poleca

Zamek Czorsztyn: niezwykła atrakcja Małopolski

Zamek znajduje się tuż nad Jeziorem Czorsztyńskim, około 47 kilometrów od Zakopanego. Został zbudowany w XIV wieku w stylu gotyckim. To jedna z najciekawszych atrakcji tego regionu. Jak czytamy na stronie internetowej Pienińskiego Parku Narodowego, do zwiedzania udostępnione są zachowane i częściowo utrwalone ruiny zamku średniego i górnego, renesansowa baszta Baranowskiego oraz Zieleniec. Rozpościera się stamtąd przepiękna panorama m.in. na wspomniane już Jezioro Czorsztyńskie, a także na Pieniny i Tatry. 

Osoby, które chcą zwiedzić ruiny zamku Czorsztyńskiego, muszą uprzednio kupić bilet. Cena wejściówki normalnej wynosi 10 zł, zaś ulgowej - 5 zł. Bilety do zamku sprzedawane są na bieżąco. Kasa nie prowadzi rezerwacji ani przedsprzedaży.

Zobacz także:  Pieniński Park Narodowy. Co zobaczyć w jednym z najpopularniejszych parków w Polsce?

RadioZET.pl/pieninypn.pl/