Obserwuj w Google News

"W tatrzańskiej bajce". Niesamowite nagranie zimowego krajobrazu w Polsce

2 min. czytania
25.11.2022 12:52
Zareaguj Reakcja

Tatry w zimowej odsłonie prezentują się naprawdę niezwykle. Dowodem na to jest nagranie, które zostało opublikowane na profilu facebookowym "Tatromaniak". Wideo ma już ponad 6,5 tys. polubień. "Jak w bajce" – czytamy w komentarzach. 

Tatry zimą
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Do internetu regularnie trafiają zdjęcia ukazujące piękno Tatr. Niedawno pisaliśmy o fotografii ukazującej słowackie Szczyrbskie Jezioro w jesienno-zimowej odsłonie. Widok tafli wody, którą otaczają kolorowe drzewa, a jednocześnie wynurzające się w oddali białe szczyty górskie tworzyły niemal magiczny krajobraz. 

Teraz sieć obiegło wideo ukazujące zimę po polskiej stronie Tatr. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Redakcja poleca

Zimowe Tatry. Niesamowite nagranie trafiło do sieci [WIDEO]

To niezwykłe nagranie zostało udostępnione na Facebooku, na profilu "Tatromaniak". Można na nim zobaczyć pokryty grubą warstwą śniegu szlak w Tatrach. W oddali zwracają uwagę osadzone nisko chmury, a nad nimi wynurzające się szczyty górskie.

Całość robi ogromne wrażenie. Nic dziwnego, że filmik zdobył tak dużą popularność w sieci. 

–  W tatrzańskiej bajce... Niżej chmury, a wyżej...sami zobaczcie – tak brzmi opis do fotografii.

W komentarzach można przeczytać, że na wideo uwieczniono szlak prowadzący do Murowańca.

Nagranie doczekało się już prawie 6,5 tys. "polubień" i kilkaset udostępnień. Miłośnicy Tatr nie kryją też swojego zachwytu w komentarzach pod zdjęciem.

– Cudownie! Przepiękny filmik.
 
– Jak w bajce.
 
– Zachwycam się!
 
– Oglądając teraz te widoki na nagraniu odczuwam pełnię szczęścia – pisali internauci. 

Zobacz także:  Kraków we mgle. Niesamowite zdjęcia polskiego miasta obiegły sieć

Tatry: jakie warunki panują w górach?

Jak podaje Tatrzański Park Narodowy, warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo niekorzystne. Śnieg na szlakach jest zmrożony i twardy, miejscami na graniach wystają kamienie. Jednocześnie występują oblodzenia, które są pokryte cienką warstwą śniegu – trzeba zachować szczególną ostrożność, aby się nie poślizgnąć. 

Przyrodnicy z TPN przypominają, że poruszanie się w warunkach zimowych w Tatrach wymaga dużego doświadczenia w turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask). Należy pamiętać, że dni są coraz krótsze i około godziny 16 robi się ciemno. Trzeba tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem.

Źródło: Tatromaniak, TPN