Obserwuj w Google News

Blue Hole przyciąga co roku wiele turystów. To niebezpieczna atrakcja, w której giną ludzie

2 min. czytania
23.06.2022 14:58
Zareaguj Reakcja

W Morzu Czerwonym u wybrzeży Egiptu znajduje się niezwykła atrakcja turystyczna, która przyciąga miłośników mocnych wrażeń. Mowa o Blue Hole, czyli rozpadlinie w rafie koralowej. Wygląda jak jaskinia lub morska studnia o głębokości 102 m i średnicy 60 m. I jest bardzo niebezpieczna. Zobaczcie, jak wygląda miejsce, w którym wiele osób straciło życie.

Blue Hole w Egipcie
fot. Shutterstock

Egipt to jeden z afrykańskich krajów, który cieszy się zainteresowaniem milionów turystów z całego świata. Jedni przyjeżdżają do tutejszych hoteli, aby odpocząć w promieniach gorącego słońca z możliwością schłodzenia się w morzu, inni zwiedzają tu starożytne zabytki, a jeszcze inna grupa może tu szukać mocnych wrażeń. Jednym z miejsc, w którym je znajdzie, jest z pewnością Blue Hole.

Ta niepozorna rozpadlina w rafie koralowej, która znajduje się w Morzu Czerwonym w Zatoce Akaba, 8 km na północ od Dahabu w Egipcie, przyciąga wiele osób. I niestety jest bardzo niebezpieczna. Morska studnia o ponad 100-metrowej głębokości znajduje się blisko brzegu, ale życie w niej mogło stracić nawet 200 osób. Sprawdźcie dlaczego.

Redakcja poleca

Blue Hole - niebezpieczna atrakcja w Morzu Czerwonym

Blue Hole to niezwykła morska studnia, którą można znaleźć w Morzu Czerwonym u wybrzeży Egiptu. Znajduje się tuż przy brzegu niedaleko miejscowości Dahab i cieszy się zainteresowaniem miłośników ekstremalnych doznań. Najchętniej przyjeżdżają tutaj nurkować. Ale niestety nie zawsze taki sport kończy się tu dla nich dobrze.

Rozpadlina w rafie koralowej, która z lotu ptaka wygląda jak granatowa plama na turkusowym morzu, ma głębokość ponad 100 m i rozciąga się na 60 m. Niestety można się w niej także łatwo zgubić.

W ścianie Blue Hole na głębokości 52 m znajduje się wejście do ponad 20-metrowego tunelu skalnego, znanego pod nazwą The Arch. Przejście to prowadzi do otwartego morza. Wylot tunelu znajduje się na głębokości 57 metrów, ale jego dno na głębokości 60 metrów. W dodatku opada do 100 metrów pod wylotem, a następnie obniża się jeszcze do 120 metrów.

Rejon ten zamieszkują ryby koralowe i rafowe. W dodatku jest on niezwykle popularny wśród miłośników nurkowania. Wszystko dlatego, że znajduje się blisko brzegu i nie ma tu prądów.

Tunel ten przyciąga wielu nurków, ale jest też ogromnym wyzwaniem. I niestety wiele osób przecenia swoje możliwości w starciu z nim. Kończy się to dla nich tragicznie. Z różnych szacunków wynika, że właśnie w tej studni życie mogło stracić nawet 200 osób.

Jesteście ciekawi, jak wygląda to miejsce? Zobaczcie.

Źródło: Onet Podróże