Obserwuj w Google News

Jak ochronić bagaż w trakcie podróży? Ekspert zdradza kilka przydatnych sposobów

2 min. czytania
29.06.2022 13:45
Zareaguj Reakcja

Wybierając się w podróż, zabieramy ze sobą bagaż. Co jednak zrobić, aby w trakcie takiej wyprawy się nam nie zniszczył i się nie zagubił? Portal Onet Podróże dotarł do porad pewnego eksperta specjalizującego się w sprzedaży walizek i innych tego typu akcesoriów. Zdradził on, w jaki sposób zabezpieczyć bagaż, aby jak najlepiej nam służył.

Bagaż na lotnisku
fot. Shutterstock

Jeżeli dużo podróżujecie - szczególnie samolotami - z pewnością wiecie, jak wygląda odprawa bagażowa i to, jak niestety często źle traktowane są nasze walizki na lotniskach. Jeszcze gorzej bywa w ostatnim czasie, kiedy w wielu europejskich portach lotniczych przebywają tłumy osób chętnych udać się na wakacje, a ludzi do obsługi brakuje. To generuje kolejki, opóźnienia, a także wykonywanie pewnych czynności w pośpiechu - m.in. pakowanie bagażu do samolotów.

W jaki sposób zabezpieczyć nasze torby lub bagaże przed zniszczeniami, ale też przed zaginięciem? Kilka porad na ten temat zdradził ekspert, który od lat zajmuje się sprzedażą tego typu akcesoriów. Jego sposoby przytacza m.in. portal Onet Podróże.

Redakcja poleca

Jak ochronić bagaż w trakcie podróży? Ekspert zdradza kilka przydatnych sposobów

Bagaż w trakcie podróży samolotem może się nie tylko poniszczyć, ale może się też zagubić. Szczególnie w tak skrajnych sytuacjach, jakie ostatnio mają miejsce na europejskich lotniskach. Podróżnych przybywa, obsługi brakuje, tworzą się kolejki i liczne opóźnienia. W trakcie wszystkich tych zawirowań możemy stracić swój dobytek.

Dlatego tak ważne jest przemyślenie tego, co do niego włożymy i jakie rzeczy powinniśmy mieć mimo wszystko przy sobie - najlepiej w torbie podręcznej.

Ekspert specjalizujący się w sprzedaży walizek i tego typu akcesoriów zdradza, jak najlepiej ochronić swoje torby w trakcie wyprawy. Przede wszystkim zaznacza, że najlepiej wyjeżdżać z bagażem podręcznym. To w nim powinniśmy przechowywać najcenniejsze i też najpotrzebniejsze rzeczy. Jakie jeszcze porady ma dla turystów? Przytacza je portal Onet Podróże:

  • jeżeli podróżujemy w większej grupie, warto do każdego bagażu zapakować po kilka sztuk rzeczy należących do każdej z tych osób. Jeśli jeden bagaż się zgubi, w drugim każdy znajdzie coś dla siebie.
  • jeżeli podróżujesz sam, ale masz więcej toreb, zastosuj się do tej samej zasady co wyżej.
  • przed wycieczką zrób zdjęcie swojego bagażu - przyda się, kiedy będziesz go poszukiwał, a obsługa w ten sposób łatwiej go namierzy.
  • na sam koniec pamiętaj o przytwierdzeniu do walizki plakiety z nazwiskiem i adresem.

Dodalibyście coś jeszcze do tej listy?

Źródło: Onet Podróże

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock