Obserwuj w Google News

Polskie miasto jednym z najpiękniejszych w Europie. Wyprzedziło m.in. Madryt i Wiedeń

2 min. czytania
20.07.2022 12:38
Zareaguj Reakcja

Kraków po raz kolejny został doceniony za granicą. Czytelnicy amerykańskiego magazynu "Travel+Leisure" uważają, że stolica Małopolski jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. W zestawieniu wyprzedziła m.in. Wiedeń czy Edynburg.

Kraków jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Wyprzedził m.in. Madryt i Wiedeń
fot. SHUTTERSTOCK

Co roku magazyn "Travel+Leisure" prosi swoich czytelników o udział w ankiecie World's Best Awards T+L i podzielenie się opinią na temat najlepszych według nich miast. Oceniający brali pod uwagę m.in. zabytki danego miejsca, atrakcje, jedzenie oraz gościnność. Następnie redaktorzy magazynu na podstawie doświadczeń czytelników przygotowali ranking 15 najpiękniejszych miast w Europie.

Zobacz także:  Podróżniczka zdradza 5 błędów, które wiele osób popełnia podczas kupowania biletów lotniczych

Kraków jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Wyprzedził m.in. Madryt i Wiedeń

Na pierwszym miejscu tego prestiżowego rankingu znalazła się... Florencja położona we włoskiej Toskanii. Co ciekawe, tytuł najpiękniejszego miasta w Europie przypadł jej już po raz trzeci. Jak czytamy na portalu travelandleisure.com, to miasto, w którym narodził się renesans i gdzie na każdym kroku można podziwiać jego wyjątkową architekturę, sztukę i kuchnię. Wielu czytelników stwierdziło, że to idealne miejsce dla nowożeńców.

Redakcja poleca

Na drugiej pozycji natomiast uplasował się Stambuł (Turcja), a na trzeciej Sewilla w Hiszpanii. Kolejne miejsca w rankingu najpiękniejszych miast w Europie zajęły: Bodrum w Turcji, Rzym we Włoszech, Lublana (Słowenia), Lizbona (Portugalia) oraz Porto (Portugalia).

Tuż za nim, na 9. pozycji, znalazło się nasze polskie miasto - Kraków, który po raz kolejny został doceniony za granicą. W ubiegłym roku pisaliśmy na przykład, że stolica Małopolski uplasowała się na liście 10 najbardziej zielonych miast świata. Z kolei w 2019 r. w brytyjskiej ankiecie "Which?" Kraków wybrano najlepszym miastem na city break w Europie.

Poniżej zamieszczały cały ranking najpiękniejszych miast europejskich przygotowany przez "Travel+Leisure".

 1. Florencja (Włochy).
 2. Stambuł (Turcja).
 3. Sewilla (Hiszpania).
 4. Bodrum (Turcja).
 5. Rzym (Włochy).
 6. Lublana (Słowenia).
 7. Lizbona (Portugalia).
 8. Porto (Portugalia).
 9. Kraków (Polska).
 10. Strasburg (Francja).
 11. Madryt (Hiszpania).
 12. Wiedeń (Austria).
 13. Edynburg (Szkocja).
 14. Salzburg (Austria).
 15. Kordoba (Hiszpania).

Zobacz także:  Oto najlepsze miasta do życia na świecie. Większość z nich znajduje się w Europie 

RadioZET.pl/travelandleisure.com