,

Najlepsze kraje do podróżowania i pracy zdalnej w 2022 roku. Które miejsce zajęła Polska?

13.01.2022 12:13

Workation, czyli połączenie wyjazdu odpoczynkowego z pełnieniem obowiązków służbowych cały czas zyskuje na popularności. Coraz więcej osób korzysta z tego typu rozwiązania. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma KAYAK, która przygotowała ranking krajów, w których są najlepsze warunki do pracy zdalnej.

Najlepsze kraje do podróżowania i pracy zdalnej w 2022 roku. Które miejsce zajęła Polska?
fot. SHUTTERSTOCK

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne zainteresowanie pracą zdalną. Zdecydowana większość firm, aby ograniczyć bliski kontakt pracowników i rozprzestrzenianie się COVID-19, zezwoliła na wykonywanie obowiązków służbowych w domu. I choć od wybuchu pandemii minęły dwa lata, nadal spora część pracowników nie wróciła do biur. Co więcej, wielu osobom taka forma zatrudnienia tak się spodobała, że postanowili na zawsze porzucić "firmowe życie".

Trzeba przyznać, że praca zdalna ma wiele zalet. Przede wszystkim można wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy wygodne krzesło, laptop oraz dostęp do internetu. Z ogromnej popularności workation, czyli właśnie połączenia wyjazdu wypoczynkowego z pracą, doskonale zdaje sobie sprawę firma KAYAK. Światowa wyszukiwarka ofert podróży przygotowała ranking najlepszych krajów do podróżowania i wykonywania obowiązków służbowych w 2022 roku.

Najlepsze kraje do podróżowania i pracy zdalnej w 2022 roku

Firma KAYAK przeanalizowała 111 krajów. Przy ocenie każdego państwa brała pod uwagę 22 czynniki w sześciu kategoriach: koszty podróży i dostępność lotów, zdrowie i bezpieczeństwo, lokalne ceny, warunki do wykonywania pracy zdalnej, życie społeczne i pogoda. W ten sposób wyszukiwarka stworzyła ranking miejsc, w których łatwo jest pełnić obowiązki służbowe, a przy okazji można miło spędzić czas po godzinach pracy.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się Portugalia. Ten europejski kraj został doceniony m.in. za niewielkie koszty utrzymania, niski poziom przestępczości, ciekawe miejsca do odwiedzenia i zabawy, a także za doskonałą pogodę. Ponadto wielu miejscowych dobrze posługuje się językiem angielskim, co jest ogromnym ułatwieniem dla podróżujących. 

Zobacz także: Wakacyjny kraj zmienia zasady dla turystów. Niezaszczepieni będą mieli tu problemy

Na drugim miejscu rankingu znalazła się Hiszpania, a na trzecim Rumunia. Ten pierwszy kraj wyróżnia liczba lokali gastronomicznych, przestrzeni coworkingowych oraz szybki internet. To także miejsce przyjazne dla społeczności LGBTQ+. Ponadto słynie z bogatego życia nocnego. Jeśli chodzi o Rumunię, to kraj ten został doceniony przede wszystkim za oferowanie atrakcyjnych cen przy długoterminowym wynajmie apartamentów.

Z kolei Polska zajęła 34. miejsce, a 11. wśród państw europejskich. Nasz kraj wyróżniają m.in. przystępne ceny zakwaterowania i wynajmu samochodów, stosunkowo niskie koszty życia oraz szybki internet. 

Poniżej zamieszczamy ranking dziesięciu najlepszych krajów do podróżowania i pracy zdalnej w 2022 roku.

  1. Portugalia.
  2. Hiszpania.
  3. Rumunia.
  4. Mauritius.
  5. Japonia.
  6. Malta.
  7. Kostaryka.
  8. Panama.
  9. Czechy.
  10. Niemcy.

Zobacz także: Wybrano najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie. W rankingu nie brakuje zaskoczeń

loader

RadioZET.pl/zwierciadlo.pl/gazeta.pl

Logo radiozet Dzieje się