Obserwuj w Google News

Najpopularniejsze kierunki podróżnicze w 2022 roku. Polskie miasto wyróżnione w rankingu TripAdvisora

2 min. czytania
21.01.2022 09:52
Zareaguj Reakcja

Popularny serwis turystyczny Tripadvisor opublikował najnowszy ranking Travellers' Choice Awards 2022. Wybrano między innymi najpopularniejsze kierunki podróżnicze w Europie. Wśród wyróżnionych miejsc znalazło się jedno polskie miasto – Kraków. Jakie inne kierunki trafiły na prestiżową listę TripAdvisora? 

Kraków
fot. Shutterstock

Coroczne rankingi portalu TripAdvisor powstają wyłącznie na podstawie ocen użytkowników. Na liście pojawiają się kierunki, które w ostatnich 12 miesiącach zyskały najbardziej pochlebne recenzje i najwięcej punktów.

Travellers' Choice Awards 2022 wyróżnia miejsca z całego świata w kilku kategoriach. W tegorocznym plebiscycie uwzględniono m.in. najpopularniejsze kierunki podróżnicze na świecie, miejsca zdobywające popularność, najlepsze kierunki w Europie, ale także plaże, atrakcje turystyczne czy hotele. W jednej z kategorii pojawił się polski akcent. 

Redakcja poleca

Travellers' Choice Awards 2022. Kraków wyróżniony

Ciekawie prezentuje się lista najlepszych destynacji w Europie na 2022 rok. Numerem jeden okazał się Londyn, na drugim miejscu pojawiła się grecka wyspa Kreta, a na trzecim – Rzym. Dalej na liście (w pierwszej dziesiątce) znalazły się kolejno Stambuł, Paryż, Barcelona, Teneryfa, Kostaryka, Edynburg i Florencja.

Lista obejmuje łącznie 25 pozycji, a na 24. miejscu jest też polski akcent. Użytkownicy portalu TripAdvisor wyróżnili Kraków. 

"Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, Kościół Mariacki i Kazimierz... Kraków wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oferuje bogactwo historii i architektury (...) To także miasto, w którym tętni życie kulturalne. Co roku w stolicy Małopolski odbywa się blisko 100 festiwali i innych wydarzeń o zasięgu międzynarodowym" – czytamy w opisie portalu TripAdvisor.

W opisie zestawienia podkreślono również, że Kraków, od wieków ceniony za dziedzictwo kulturowe, stał się świetnym miejscem dla miłośników podróży kulinarnych.

Najpopularniejsze kierunki podróży w 2022 roku

Warto jednak zwrócić też uwagę na inne kategorie opublikowane przez portal TripAdvisor. Wybrano też najpopularniejsze kierunki podróżnicze z całego świata oraz miejsca, które zyskują popularność. 

Travellers' Choice Awards 2022 – popularne kierunki:

 1. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 2. Londyn, Wielka Brytania
 3. Cancun, Meksyk
 4. Bali, Indonezja
 5. Kreta, Grecja
 6. Rzym, Włochy
 7. Cabo San Lucas, Meksyk
 8. Stambuł, Turcja
 9. Paryż, Francja
 10. Hurghada, Egipt

Travellers' Choice Awards 2022 – kierunki zdobywające popularność:

 1. Majorka, Hiszpania
 2. Kair, Egipt
 3. Rodos, Grecja
 4. Tulum, Meksyk
 5. Dubrownik, Chorwacja
 6. Ibiza, Hiszpania
 7. Natal, Brazylia,
 8. Arusza, Tanzania,
 9. Göreme, Turcja
 10. Santorini, Grecja
Redakcja poleca

Źródło: TripAdvisor, CNN