Obserwuj w Google News

PAN poszukuje chętnych na wyprawę na Antarktykę. Praca marzeń czeka

2 min. czytania
28.02.2022 15:09
Zareaguj Reakcja

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN poszukuje chętnych do wzięcia udziału w 47. wyprawie na Polską Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego. Na ochotników czeka nie tylko praca marzeń i przyzwoite zarobki, ale też przygoda i możliwość życia przez parę miesięcy w jednym z najbardziej odosobnionych miejsc na świecie.

Polska Stacja Badawcza na Antarktyce
fot. Shutterstock

Jeżeli chcielibyście zmienić swoje życie o 180 stopni i przy okazji poszukujecie pracy marzeń, ta oferta jest skierowana właśnie do was. Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego poszukuje chętnych na 47. Polską Wyprawę Antarktyczną.

Organizacja oferuje możliwość wybrania się na wyprawę półroczną lub roczną. Na każdą z nich mogą zgłaszać się osoby z różnych profesji - szczegóły dotyczące tego, kto jest poszukiwany, znajdują się na stronie jednostki. Na chętnych czeka tu nie tylko przygoda życia, ale też przyzwoite zarobki i możliwość rozwoju. Poznajcie szczegóły tej oferty. 

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

PAN poszukuje chętnych na wyprawę na Antarktykę. Praca marzeń czeka

Polska Akademia Nauk poszukuje chętnych na 47. wyprawę na Polską Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego. Ten niezwykły obiekt zlokalizowany jest nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych przy samej Antarktydzie. Jest to zatem miejsce zarówno najbardziej odosobnione, jak i bajkowe.

PAN oferuje pracę osobom, które są zdecydowane, aby lecieć na stację na pół roku bądź rok. Na każdą z nich poszukiwane są osoby o innych profesjach. Przede wszystkim chętni mogą tu nie tylko przeżyć przygodę życia, ale przy okazji pracować za 3,5-4 tys. zł. W dodatku mają możliwość obcować z unikatowym klimatem, w którym temperatura spada nawet do -32 stopni Celsjusza. Potrafi jednak też wzrosnąć do kilkunastu powyżej 0. W rejonie tym wieją również bardzo silne wiatry. Średnia roczna temperatura oscyluje wokół -2 stopni Celsjusza.

Redakcja poleca

Na cały rok (od października do listopada następnego roku) poszukiwani są: energetyk, elektryk, mechanik pojazdów wolnobieżnych, administrator systemów IT, elektronik, opiekun sprzętu naukowego, asystent terenowy, ratownik medyczny, obserwator ekologiczny, operator bezzałogowych statków powietrznych. Z kolei na okres letni (trwający pół roku) poszukiwani są kucharz, pomoc kuchenna oraz administrator części hotelowej.

Wszyscy chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza aplikacyjnego. Na stronie internetowej Polskiej Stacji Badawczej można też dowiedzieć się, jakie kompetencje są mile widziane u przyszłych członków załogi.

Przypominamy, że Polska Stacja Antarktyczna to całoroczna stacja naukowo-badawcza położona nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Została uruchomiona 26 lutego 1977. Została nazwana na cześć Henryka Arctowskiego, badacza Antarktyki. Stacja składa się z 14 budynków położonych między Zatokami Arctowskiego i Półksiężycową a Klifem Wydrzyków oraz dwóch baz terenowych "Lions Rump" i "Demay" Jest kierowana przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Zakład Biologii Antarktyki.

Źródło: Polska Stacja Antarktyczna