Obserwuj w Google News

Prześcieradło z gumką na plaży to hit. Ten trik robi furorę wśród podróżnych na wakacjach

2 min. czytania
13.06.2022 12:25
Zareaguj Reakcja

Od kilku dni w sieci głośno jest o triku, którym powinny zainteresować się osoby lubiące wypoczywać na plaży. Otóż okazuje się, że dzięki zastosowaniu tego sposobu z prześcieradłem z gumką w roli głównej można się skutecznie ochronić przed wszędzie wlatującym piaskiem. Zobaczcie, na czym polega ta sztuczka.

Plaże w Polsce
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Urlop nad morzem to dla wielu osób regularne wizyty na plaży i kąpiele - zarówno te wodne, jak i słoneczne. W przypadku tych drugich musimy liczyć się z wszechobecnym piaskiem. Unoszony przez wiatr, a także przez nasze aktywności dostaje się wszędzie. Na pewno nie raz znaleźliście się w sytuacji, kiedy ułożyliście sobie wygodnie ręcznik lub koc nad wodą, a za chwile pojawiły się na nim nieprzyjemne drobinki. Na szczęście istnieje prosty sposób na to, aby się przed nimi zabezpieczyć.

Wystarczy, że zabierzecie ze sobą na plażę... prześcieradło z gumką. Odpowiednie rozłożenie go zamiast maty czy koca sprawi, że piasek nie dostanie się do włosów, oczu czy do torby z jedzeniem. A co najważniejsze, nie pokryje waszej skóry, którą nasmarowaliście kremem z filtrem.

Redakcja poleca

Prześcieradło z gumką na plaży to hit. Ten trik robi furorę wśród podróżnych na wakacjach

Od pewnego czasu sieć podbija pewien trik, który z pewnością umili wam plażowanie. Ma on za zadanie zabezpieczyć urlopowiczów, którzy uwielbiają kąpiele słoneczne, przed piaskiem. Wszyscy wiemy bowiem, że jego drobinki potrafią się dostać wszędzie - nawet w bezwietrznych dniach.

Niektórzy, aby ochronić się przed piaskiem, osłaniają się parawanami czy też zabierają ze sobą specjalne plażowe namioty. Okazuje się jednak, że dużo skuteczniejszym rozwiązaniem jest rozłożenie na plaży... prześcieradła z gumką. Jak to możliwe?

Wystarczy, że położycie prześcieradło do góry nogami na piachu - jego gumki powinny znajdować się u góry, a nie tak jak na materacu u dołu. Następnie "do środka" prześcieradła, na wysokości jego rogów postawcie cięższe rzeczy, które je zablokują w jednym miejscu. Sprawdzi się do tego torba z jedzeniem, buty czy butelka z wodą.

Później pozostaje wam tylko położyć się wewnątrz tak utworzonego stanowiska do opalania. Żaden piach nie będzie wam straszny. Zobaczcie, jak powinno poprawnie wyglądać ułożenie prześcieradła.

Źródło: Onet Podróże