Obserwuj w Google News

Tiktokerka zdradziła swój trik na wyszukiwanie najtańszych lotów. Jest bardzo prosty

2 min. czytania
02.06.2022 14:46
Zareaguj Reakcja

Portal Onet Podróże dotarł do nagrania tiktokerki, która zdradza swój szybki sposób na znalezienie tanich lotów. Jest on naprawdę prosty, więc nic dziwnego, że to wideo w sieci robi furorę.

Samolot tanich linii lotniczych
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami i duża część z nas będzie chciała wykorzystać go na zagraniczne podróże. Jednym z najważniejszych czynników, które decydują o tym czy wybierzemy się na wyprawę, są oczywiście ceny wycieczek - w tym hoteli czy lotów. Szczególnie przeloty samolotem w ostatnim czasie stały się drogie ze względu na sytuację pandemiczną, a także wojnę w Europie.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, jak zaoszczędzić na samym rejsie samolotem. Po pierwsze możemy polować na rabaty, które regularnie pojawiają się na stronach tanich linii takich jak Ryanair czy Wizz Air. Możemy też jednak skorzystać z patentu tiktokerki, która funkcjonuje w sieci pod nazwą @lifeofjazz__. Portal Onet Podróże dotarł do jej triku na wyszukiwanie tanich lotów. Musicie go poznać.

Zobacz także: Tiktokerka zdradza, jak oszczędzić na bagażu w samolocie. Nagranie ma prawie 2 mln wyświetleń

Tiktokerka zdradziła swój trik na wyszukiwanie najtańszych lotów. Jest bardzo prosty

Tiktokerka @lifeofjazz__ zamieściła w sieci nagranie, w którym zdradza swój sposób na wyszukiwanie naprawdę tanich lotów. Wideo ma już ponad 50 tysięcy wyświetleń, a pojawiło się zaledwie kilka dni temu.

Na samym początku użytkowniczka ujawnia, że swoich rejsów szuka przez Google Flights. Wchodzi w tę wyszukiwarkę lotów, zaznacza miejsce, z którego zamierza ruszyć w swoją podróż, ale pole przeznaczone do wpisania tego, gdzie chciałaby jechać, pozostawia puste.

Redakcja poleca

Następnie internautka zaznacza opcję "elastyczne daty" i wpisuje tylko ogólnie przybliżony czas wyprawy - np. weekend w czerwcu czy dwa tygodnie w lipcu. Na sam koniec zaznacza filtry "lot bezpośredni" i "tylko loty", a na suwaku z ceną zaznacza minimalne 50 funtów.

Okazuje się, że wyszukiwarka zaczyna wyświetlać wszystkie loty do 50 funtów. Duża część z nich oscyluje wokół zaledwie 24 czy 39 funtów. Wypróbujecie ten sposób na sobie?

Źródło: Onet Podróże/TikTok