Obserwuj w Google News

Tych napojów nigdy nie zamawiaj w samolocie. Stewardesa ostrzega pasażerów

2 min. czytania
30.08.2022 15:10
Zareaguj Reakcja

Podczas podróży samolotem wielu z nas zamawia kawę lub herbatę. Jest to idealny sposób na rozbudzenie, szczególnie podczas długiego rejsu. Jedna ze stewardes ostrzega jednak przed tym zwyczajem i wyjaśnia, dlaczego lepiej zrezygnować z zakupu ciepłych napojów na pokładzie. 

Napoje na pokładzie samolotu
fot. Shutterstock

Na TikToku można znaleźć wiele ciekawych nagrań z trikami, które przydadzą się podczas podróży (np. jak szukać tanich biletów, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku), ale też z licznymi radami od załogi pokładowej. Jakiś czas temu jeden z brytyjskich stewardów opublikował filmik, w którym mocno odradza opieranie się twarzą o okno w samolocie

Warto zwrócić też uwagę na inne ciekawe nagranie, w którym stewardesa tłumaczy, dlaczego powinniśmy zrezygnować z kupowania kawy i herbaty w czasie lotu.

Redakcja poleca

Pijesz kawę i herbatę w samolocie? Stewardesa ostrzega

Kat Kamalani przez sześć lat była stewardesą. Po zakończeniu współpracy z liniami lotniczymi mocno zaangażowała się w działalność w mediach społecznościowych. Na TikToku ma już ponad 800 tys. obserwujących. W swoich nagraniach była stewardesa regularnie zdradza tajemnice, które zwykle nie wychodzą poza kabinę samolotu.

Kat poruszyła między innymi temat zamawiania kawy i herbaty w czasie lotu. Podkreśliła, że ona sama, ani nikt z załogi, nigdy nie korzystał z gorących napojów na pokładzie. Z czego to wynikało? Jak wyjaśniła, problemem jest gorąca woda służąca do przygotowywana tych napojów, a właściwie zbiorniki, z których pochodzi. Stewardesa wyjawiła, że zbiorniki na wodę nigdy nie są czyszczone. "To jest obrzydliwe" – powiedziała.

Na nagraniu tiktokerka dodała, że ekspresy do kawy są czyszczone niezwykle rzadko, a tak naprawdę dochodzi do tego dopiero w momencie, kiedy się zepsują i trzeba wymienić w nich jakąś część. Dodatkowo znajdują się w pobliżu toalety, co również wywołuje wątpliwości co do kwestii higienicznych.

Kamalani na nagraniu poradziła rodzicom podróżującym z dziećmi, aby do przygotowania posiłków zamiast gorącej wody (której czystość może budzić wątpliwości ze wspomnianych wyżej powodów) wykorzystali wodę butelkowaną, a następnie poprosili załogę o jej podgrzanie.

Stewardesa poradziła pasażerom, aby w czasie lotu kupowali wyłącznie napoje, które serwowane są w butelkach lub puszkach. Jej zdaniem to najlepsza i "najczystsza" opcja spośród oferowanych produktów. 

Źródło: TikTik, Wprost