Obserwuj w Google News

W Indiach powstała największa na świecie kawiarnia w igloo. Niezwykłe zdjęcia obiegły sieć

2 min. czytania
09.02.2022 13:39
Zareaguj Reakcja

Snowglu to nowo powstała kawiarnia w Gulmarg, popularnym ośrodku narciarskim w Indiach. Jej wyjątkowości dodaje fakt, że cała wykonana jest z lodu. Właściciel tego nietuzinkowego miejsca twierdzi, że to największa kawiarnia w igloo na świecie i ubiega się o wpis do księgi rekordów Guinessa.

W Indiach powstała największa na świecie kawiarnia w igloo
fot. SHUTTERSTOCK

Lodowa kawiarnia o nazwie Snowglu znajduje się w popularnym ośrodku narciarskim Gulmarg w dystrykcie Baramulla w Dżammu i Kaszmirze w Indiach. To niezwykłe miejsce położone jest w odległości około 31 km od Baramulla i 49 km od Srinagaru.

Zobacz także:  Podróże z paszportem covidowym. Od 1 lutego wchodzą w życie nowe przepisy

Indie. Największa na świecie kawiarnia w igloo

Kawiarnia ma ponad 11 metrów wysokości i niemal 14 metrów szerokości. Jej właściciel Syed Wasim Shah twierdzi, że to największe tego typu miejsce na świecie. Niedawno złożył wniosek o wpis do księgi rekordów Guinessa i aktualnie czeka na decyzję. 

Redakcja poleca

W rozmowie z portalem livemint.com dodał, że obecnie - według księgi - największa lodowa kawiarnia znajduje się w Szwajcarii. Lokal powstał w 2016 roku i ma około 10 metrów wysokości, a jego średnica wynosi niemal 13 metrów. 

Widziałem taką koncepcję w Szwajcarii kilka lat temu. Mają tam również lodowe hotele, w których turyści mogą spać. Pomyślałem, że w Gulmargu też jest dużo śniegu, więc dlaczego nie rozpocząć budowy kawiarni właśnie tutaj - zdradził Syed Wasim Shah.

Igloo podzielone jest na dwie części. W pierwszej postawione się stoliki (łącznie 10), przy których można usiąść i napić się wyśmienitej kawy lub zjeść lokalny przysmak. Druga sekcja to przestrzeń artystyczna. Znajdują się tam przepiękne rzeźby ścienne. W jednym czasie w kawiarni może przebywać maksymalnie 40 osób. Właściciel zdradził, że ukończenie budowy zajęło mu dwa miesiące. 

Kawiarnia prawdopodobnie będzie otwarta do 15 marca 2022 r., po czym zostanie zamknięta dla gości. Na razie nowa atrakcja turystyczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Zobacz także:  Teraz możesz wynająć dom na Sardynii za 1 euro miesięcznie. Nie musisz go kupować ani odnawiać

J Hotel Shanghai - najwyżej położony hotel świata
4 Zobacz galerię
fot. J Hotel Shanghai/Ferrari Press/East News

RadioZET.pl/livemint.com/gazeta.pl