,

Wydmy w Arabii Saudyjskiej pokryte śniegiem. Niesamowite nagranie z drona obiegło sieć [WIDEO]

13.01.2022 12:21

Zimowa aura zawitała w Arabii Saudyjskiej. Przez prowincję Medyna przeszła burza ze śniegiem i gradem, przez co w krajobrazie zrobiło się biało. Ten niezwykły, a zarazem nietypowy widok w tym rejonie ściągnął tłumy turystów. Sieć obiegło niezwykłe nagranie ukazujące pokryte śniegiem wydmy.

Wydmy w Arabii Saudyjskiej pokryte śniegiem
fot. Twitter/Sky News/Screen

Zima daje o sobie znać w różnych częściach świata. Na początku stycznia informowaliśmy, że śnieg i grad spadł w popularnym egipskim kurorcie Hurghada.

Teraz zimowa pogoda dotarła do Arabii Saudyjskiej. Widok pokrytych białych puchem wydm przyciągnął mieszkańców i turystów, którzy chcieli uwiecznić ten śnieżny krajobraz na zdjęciach i nagraniach.

Arabia Saudyjska. Wydmy pokryte śniegiem [WIDEO]

Przez północno-zachodnią część Arabii Saudyjskiej przeszła rzadko spotykana burza ze śniegiem i gradem. Takie warunki pogodowe sprawiły, że wydmy w okolicach miejscowości Badr w Arabii Saudyjskiej zostały pokryte białym puchem.

W sieci pojawiło się niesamowite nagranie z drona ukazujące zaśnieżone tereny w prowincji Medyna. Na wideo widać tłumy odwiedzających, którzy chcieli zobaczyć śnieg na własne oczy.

Dla wielu mieszkańców to pierwsza okazja w życiu, by doświadczyć typowo zimowej aury. Zwykle w tym czasie w Arabii Saudyjskiej temperatura oscyluje między 10-20 stopni Celsjusza.

Pogoda w ostatnich dniach sprawiła, że miejscami, na przykład na drodze z miasta Medyny na wschodnie wybrzeże, zrobiło się bardzo ślisko. Mieszkańcy kraju, nieprzyzwyczajeni do zimowych warunków, musieli zachowywać szczególną ostrożność.

loader

Logo radiozet Dzieje się