,

CNN opublikowało listę miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku. Polska na pierwszej pozycji

03.01.2023 11:26

Amerykański portal cnn.com opublikował listę 23 miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się Polska. Według redakcji serwisu powinno się przyjechać do kraju nad Wisłą, aby okazać solidarność z państwem wspierającym mieszkańców Ukrainy w czasie wojny.

Kraków
fot. MONKPRESS/East News

Wiele osób wraz z początkiem nowego roku zaczyna planować swoje podróże na najbliższe miesiące. Z tego faktu doskonale zdają sobie sprawę portale turystyczne. Część z nich, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, przygotowuje zestawienia najlepszych kierunków. Jakiś czas temu informowaliśmy, że wydawnictwo Lonely Planet opublikowało listę miejsc od odwiedzenia w 2023 r.

Redakcja zdecydowała się podzielić destynacje na pięć kategorii, tj. jedzenie, podróż, odpoczynek, połączenie z innymi oraz nauka. W zestawieniu wyróżniono m.in. takie kierunki jak Umbria (Włochy), Bhutan, Malta, Albania czy Drezno (Niemcy). Teraz z kolei podobną listę opublikował amerykański portal cnn.com. Które miejsca według serwisu warto zwiedzić w 2023 r.?

Polska najlepszym kierunkiem turystycznym na 2023 rok

Na pierwszym miejscu zestawienia uplasowała się... Polska. Portal cnn.com wyjaśnia, że najważniejszym powodem, dla którego warto odwiedzić nasz kraj w 2023 r., jest "okazanie solidarności z państwem, który pomógł mieszkańcom Ukrainy w czasie wojny". Redakcja zwraca uwagę na to, że posiadamy wspólną ponad 500-kilometrową granicę z atakowanym krajem, a co za tym idzie - przyjęliśmy największą liczbę ukraińskich uchodźców. 

Ponadto, według "CNN", urlop w Polsce to też doskonała okazja do ożywienia turystyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Branża ta w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę od miesięcy zmaga się z bardzo trudną sytuacją. Wielu podróżnych, z obawy przed konfliktem, w minionym roku niestety ominęło nasz kraj. 

Zobacz także: Lista 50 miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku. W zestawieniu znalazło się polskie miasto

- Niezależnie od tego, czy masz ochotę zwiedzić Zamek Królewski w Warszawie, pojechać do takich miast jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań - setki kilometrów od granicy z Ukrainą - czy też uciec od wszystkiego i zaszyć się w lesie, nad jeziorem lub wsi położonej w górach. Teraz masz szansę zrobić coś dobrego, biorąc urlop i przyjeżdżając do Polski - czytamy na stronie cnn.com.

CNN opublikował listę miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się natomiast Australia Zachodnia. Wszystko za sprawą niezwykłego zjawiska, które będzie można podziwiać już 20 kwietnia. Chodzi tu o całkowite zaćmienie Słońca. Choć będzie widoczne tylko niecałą minutę, to okoliczni mieszkańcy przygotowują się do tego wydarzenia od ponad roku.

Na trzecim miejscu rankingu uplasował się Liverpool. Miasto położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii w maju będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Z kolei zaledwie miesiąc później odbędzie się tam 25. edycja Liverpool Biennial - festiwalu sztuk współczesnych.

Na kolejnych pozycjach znalazły się następujące kierunki: Charleston (Karolina Południowa), Wilno (Litwa), Fidżi, Manaus (Brazylia), Saloniki (Grecja), Rwanda, Goteborg (Szwecja), Ras al-Chajma (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Laos, Gruyeres (Szwajcaria), Minneapolis (Minnesota), Bogota (Kolumbia), dolina Mustang (Nepal), Tanzania, Kair (Egipt), Naoshima (Japonia), Belize, Oaxaca (Meksyk), Ottawa (Kanada) oraz Uganda.

Zobacz także: Arktyka ociepla się 4 razy szybciej niż reszta Ziemi. Opublikowano niepokojący raport o zmianach klimatu

loader

RadioZET.pl/cnn.com

Logo radiozet Dzieje się