,

To będzie najwyższy hotel na świecie. Niedługo otwarcie rekordowego obiektu

24.03.2023 16:01

Dubaj już wkrótce będzie mógł się pochwalić najwyższym hotelem na świecie. Ciel Tower Dubai, wznoszący się na wysokość 365 metrów, już niedługo zostanie otwarty. Wieżowiec będzie miał łącznie 82 piętra i 1024 pokoje. Wśród udogodnień pojawi się m.in. basen bez krawędzi na 76. piętrze. 

Najwyższy hotel w Dubaju
fot. The First Group/Ferrari Press/East News

Dubaj nazywany jest "miastem rekordów". Nie bez powodu. To tutaj znajdują się najbardziej luksusowe hotele, najwyższe budynki (z Burj Khalifa na czele), największe centra handlowe czy największe, zbudowane przez człowieka wyspy. Teraz do tej listy dołączy najwyższy hotel - Ciel Tower Dubai.

Ciel Tower Dubai. To będzie najwyższy hotel na świecie

Zgodnie z informacją przekazaną przez firmę deweloperską The First Group z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich najwyższy hotel na świecie zostanie otwarty w pierwszym kwartale 2024 roku. Jego łączna wysokość wyniesie aż 365 metrów – tym samym Ciel zdetronizuje obecnego rekordzistę, czyli Hotel Gevora w Dubaju, który jest dziewięć metrów niższy.

Ciel Tower Dubai ma mieć łącznie 82 piętra i 1042 pokoje, w tym 150 apartamentówNa 81. piętrze pojawi się taras widokowy z widokiem na panoramę Dubaju, Wyspę Palmową i Zatokę Perską. Z kolei na 76. piętrze zostanie udostępniony dla gości basen bez krawędzi oraz zewnętrzny bar.

Zobacz także: Dubaj: co warto zobaczyć? Oto 8 najlepszych atrakcji

Co więcej, w najwyższym hotelu na świecie znajdą się spa z gabinetami zabiegowymi, nowoczesne sale biznesowe, luksusowe restauracje, kawiarnie i puby czy w pełni wyposażone centrum fitness. Obecnie prace konstrukcyjne nad tym obiektem są już ukończone w 99 proc., natomiast prace elektryczne czy wodno-kanalizacyjne w 80 proc.

 – Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem wieżowca Ciel do panoramy Dubaju. To przełomowy projekt, który na nowo zdefiniuje ekskluzywną gościnność i zaprezentuje to, co najlepsze w mieście – powiedział Rob Burns, dyrektor generalny The First Group.

Źródło: Fly4free, Alarabiya News

J Hotel Shanghai - najwyżej położony hotel świata
4 Zobacz galerię
fot. J Hotel Shanghai/Ferrari Press/East News

Logo radiozet Dzieje się