Obserwuj w Google News

Jak za darmo usiąść obok siebie w samolocie? Para tiktokerów zdradziła swoje sposoby

2 min. czytania
08.03.2023 13:13
Zareaguj Reakcja

Czy można usiąść obok siebie w samolocie i za to nie płacić? Para tiktokerów przekonuje, że tak. Użytkownicy aplikacji zdradzili swoje cztery sposoby. Internauci są jednak podzieleni.

Jak za darmo usiąść obok siebie w samolocie? Para tiktokerów zdradziła swoje sposoby
fot. Shutterstock/tiktok.com/@travelovcy

TikTok to kopalnia wiedzy, jeśli chodzi o triki ułatwiające podróżowanie samolotem. Użytkownicy aplikacji nierzadko dzielą się z innymi swoimi sposobami na umilenie sobie lotu, wyszukiwanie tanich biletów czy zaoszczędzenie na bagażu podręcznym. Jakiś czas temu pewna tiktokerka zdradziła, jak ominąć kolejki na lotnisku. Nie tak dawno natomiast para użytkowników opowiedziała o swoich sposobach na siedzenie razem w samolocie za darmo. Do tego nagrania dotarł portal podroze.gazeta.pl.

Redakcja poleca

Jak za darmo usiąść obok siebie w samolocie? 

Wszystkie linie lotnicze pozwalają pasażerowi na wybór miejsca w samolocie. Jednak część przewoźników (m.in. Ryanair czy Wizz Air) pobiera za tę "przyjemność" dodatkową opłatę. Jej wysokość zależy od kilku czynników; cena zazwyczaj wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Para tiktokerów twierdzi jednak, że istnieją sposoby na to, aby usiąść obok siebie w samolocie i nie płacić. Jak to możliwe? @travelovcy mówią o czterech metodach. Influencerzy na trzy godziny przed planowanym wylotem polecają sprawdzić na stronie linii zajęte miejsca na pokładzie. Dzięki temu po wejściu do samolotu można od razu usiąść tam, gdzie wiemy, że nikogo nie będzie.

- Zawsze odprawiaj się najpóźniej, jak to możliwe, ponieważ wtedy zostają najlepsze miejsca. Często w Wizz Airze w ten sposób udaje nam się upolować wspólne miejscówki - brzmi sposób numer 2.

Tiktokerzy polecają też zapytać stewardesę o to, czy możecie razem usiąść przy wyjściach ewakuacyjnych. Radzą również poprosić osobę siedzącą obok nas o zamienienie się miejscem z naszym towarzyszem podróży.

Zobacz także:  Stewardesa zdradziła, jakich napojów unikać przed wejściem na pokład. "Będziesz bardziej nerwowy"

Internauci są podzieleni

Nagranie tiktokerów spotkało się z żywą reakcją internautów. Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci są jednak podzieleni. Niektórzy zauważyli, że nie powinno się samemu zmieniać miejsca w samolocie. Możliwe jest to wyłącznie po otrzymaniu zgody od personelu pokładowego. Część osób napisała też, że nie poleca czekać z odprawą, ponieważ można wtedy spotkać się z tzw. overbookingiem. 

Zobacz także:  Lecieli samolotem 16 godzin. Wylądowali na tym samym lotnisku, z którego wystartowali

Zmiana miejsc podczas boardingu & spacerowanie po całym samolocie to duże utrudnienie dla załogi.
 
Moja koleżanka późno się odprawiła i przez to trafiło na nią przy overbookingu.
 
Nigdy się nie zamienię, jak płacę za siedzenie. Radzę to samo!
 
Ja mam lepszy sposób - zawsze latam sam - czytamy komentarze pod filmem.

RadioZET.pl/podroze.gazeta.pl/tiktok.com