Obserwuj w Google News

Oto najbardziej rozczarowujące miasta świata. W rankingu znalazło się też miejsce w Europie

2 min. czytania
06.12.2022 09:22
Zareaguj Reakcja

Do sieci trafiło zestawienie najbardziej rozczarowujących miejscowości na świecie. Raport przygotowany został na podstawie ponad 800 tys. recenzji, które turyści zamieścili w serwisie TripAdvisor. Kto zajął 1. miejsce w rankingu? Zobaczcie.

Orlando w USA
fot. Shutterstock

Firma Radical Storage przeanalizowała 826 tys. opinii klientów zamieszczonych na platformie TripAdvisor i na ich podstawie opracowała ranking miast, którymi turyści są najbardziej rozczarowani. Na przeciwległym biegunie pojawiły się miejscowości, które pozytywnie zaskoczyły podróżujących. Jakie miasta znalazły się w obu zestawieniach? Sprawdźcie, czy są wśród nich wasze typy.

Zobacz także: Oto najdroższe miasta świata w 2022 roku. Wśród nich kilka europejskich miejscowości

Najbardziej rozczarowujące miasta na świecie

W rankingu uwzględniono opinie dotyczące 100 popularnych miast na całym świecie. Przeanalizowano je pod kątem tego, w których miejscach turyści doświadczają tzw. syndromu paryskiego (jest to dolegliwość występująca u osób, które odwiedzając dane miejsce, odkrywają, że nie spełnia ono ich oczekiwań, a jego obraz znacząco różni się od obrazu znanego z filmów czy książek).

Raport Radical Storage nie pozostawia złudzeń - najbardziej rozczarowującym miastem na świecie jest... Orlando w USA. Spośród ponad 9 tys. recenzji tej miejscowości, aż 1 na 5 opinii jest negatywna. Podróżnicy twierdzą, że wizyta tutaj była "okropna", a ludzie w tym miejscu są "niegrzeczni".

W następnej kolejności w zestawieniu znalazły Dżakarta w Indonezji i Pattaya w Tajlandii. A jak przedstawia się cała dwudziestka najbardziej rozczarowujących miast na świecie?

 1. Orlando, USA
 2. Dżakarta, Indonezja
 3. Pattaya, Tajlandia
 4. Denpasar, Indonezja
 5. Guilin, Chiny
 6. Johannesburg, RPA
 7. Da Nang, Wietnam
 8. Ha Long, Wietnam
 9. Shenzhen, Chiny
 10. Pekin, Chiny
 11. Osaka, Japonia
 12. Honolulu, Hawaje
 13. Bangalore, Indie
 14. Cebu, Filipiny
 15. Tajpej, Tajwan
 16. Marakesz, Maroko
 17. Ćennaj, Indie
 18. Berlin, Niemcy
 19. Kair, Egipt
 20. Cancun, Meksyk
Redakcja poleca

Firma postanowiła jednak przeanalizować także opinie dotyczące pozytywnych zaskoczeń turystów. Jakie miejscowości pojawiły się w rankingu miast, które zdecydowanie przekraczają oczekiwania?

Te miasta przerosły oczekiwania turystów

Analizując takie terminy, jak "miłe zaskoczenie" lub "niesamowite" miasto, marka wykazała, że to właśnie Budapeszt zajmuje pod tym względem 1. miejsce. Aż 96 procent recenzji zawiera pozytywne komentarze dot. stolicy Węgier. Wiele osób określa ją jako "oszałamiającą" i "piękną". A jak przedstawia się pełna lista miast, które pozytywnie zaskoczyły podróżnych?

 1. Budapeszt, Węgry
 2. Bruksela, Belgia
 3. Zurych, Szwajcaria
 4. Dublin, Irlandia
 5. Lima, Peru
 6. Lizbona, Portugalia
 7. Meksyk, Meksyk
 8. Nicea, Francja
 9. Auckland, Nowa Zelandia
 10. Sydney, Australia.

Źródło: travel.radicalstorage.com

Pyramiden w Norwegii
11 Zobacz galerię
fot. Shutterstock