Obserwuj w Google News

Najdłuższy szklany most na świecie. Atrakcja w Wietnamie została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa

2 min. czytania
01.06.2022 12:51
Zareaguj Reakcja

W Wietnamie otwarto nową przerażającą atrakcję - most ze szklanym dnem. Konstrukcja liczy ponad 630 metrów długości i właśnie została wpisana do księgi rekordów Guinnessa.

Najdłuższy szklany most na świecie. Atrakcja w Wietnamie została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa
fot. NHAC NGUYEN/AFP/East News

Jak podaje agencja Reuters, najdłuższy szklany most na świecie znajduje się w prowincji Son La, położonej na północny zachód od stolicy Wietnamu, niedaleko granicy z Laosem. Ta wyjątkowa konstrukcja nosi nazwę "Bach Long", co można przetłumaczyć jako "Biały Smok".

Zobacz także:  Oto najchętniej odwiedzany kraj przez turystów z Europy. Lider rankingu może zaskoczyć

Wietnam. Najdłuższy szklany most na świecie

Most składa się z dwóch części, tj. 290-metrowej szklanej kładki wybudowanej między dwoma szczytami oraz 342-metrowej ścieżki, która znajduje się na zboczu klifu. W sumie konstrukcja liczy 632 metry, a co za tym idzie - jest najdłuższą tego typu atrakcją na świecie. Ostatnio most w Wietnamie został wpisany do księgi rekordów Guinnessa.

Redakcja poleca

Do jego budowli użyto wzmocnionego, trzywarstwowego szkła - każda o grubości 40 mm. Właściciel obiektu zapewnia, że atrakcja może pomieścić jednocześnie nie więcej niż 450 osób.

Most zawieszony jest na wysokości ok. 150 metrów i oferuje niesamowity widok na bujne, przepiękne lasy deszczowe.

"Technologia potrzebna do wbudowania mostu w ścianę klifu, ale z zachowaniem wszystkich cech natury, zieleni, skał, to był niesamowity projekt" - powiedział Glen Pollard, przedstawiciel Guinness World Record, cytowany przez reuters.com.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że do tej pory liderem, jeśli chodzi o długość, był szklany most znajdujący się w Chinach. Budowla liczy 562 m długości. 

Portal "CNN" podaje, że konstrukcja powstała dzięki współpracy lokalnych władz i francuskiej firmy budowlanej w celu ożywienia turystyki po pandemii koronawirusa. Co ciekawe, Bach Long to już trzeci szklany most w Wietnamie. 

Zobacz także:  W Chorwacji powstaje most Peljesac. Ułatwi podróż do Dubrownika

Oglądaj

Chcielibyście skorzystać z nowej atrakcji Wietnamu?

Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile

RadioZET.pl/reuters.com/edition.cnn.com