,

Najlepsze kraje na wakacje z dziećmi w 2023 roku. Tam warto jechać na rodzinny urlop

17.02.2023 11:03

Portal The Family Vacation Guide przygotował listę najlepszych kierunków na wakacje z dziećmi w 2023 roku. W rankingu nie brakuje zaskoczeń.

Costa del Sol, Hiszpania
fot. Shutterstock

Serwis The Family Vacation Guide postanowił sprawdzić, które kierunki w 2023 roku będą najpopularniejsze na wakacje z dziećmi. Jak podaje portal turystyka.rp.pl, na początku eksperci przygotowali listę potencjalnych miejsc docelowych. Następnie zweryfikowali, które lokalizacje były najczęściej wyszukiwane w Google w minionym roku pod kątem urlopu z pociechami. W ten sposób powstała lista najpopularniejszych miejsc na świecie. Potem eksperci przeszukali Instagram i policzyli liczbę wszystkich postów związanych z wakacjami dla każdej lokalizacji. Finalnie powstał ranking 20 krajów, które w 2023 r. będą przyciągać największą liczbę turystów z dziećmi.

Zobacz także: Tak podróżowaliśmy w 2022 roku. Pasażerowie z Polski odwiedzili w sumie 157 krajów

Najlepsze kraje na wakacje z dziećmi w 2023 roku

Niepodważalnym liderem zestawienia została Hiszpania, która zdobyła 9,03 na 10 pkt. Eksperci twierdzą, że lokalizacja ta w każdym miesiącu w 2022 r. miała średnio 5730 wyszukiwań w Google. Jak czytamy na stronie portalu, na słynnym wybrzeżu Costa del Sol znajdują się najpopularniejsze plaże i kurorty w całej Europie. Ponadto położone w tym regionie turystycznym miasta "oferują bogactwo atrakcji kulturalnych, takich jak Museo del Prado w Madrycie i Sagrada Familia w Barcelonie".

Drugie miejsce z wynikiem 8,98 pkt zajęła Turcja. Eksperci zauważają, że zainteresowanie wakacjami w tym kraju w 2022 r. wzrosło aż o 322% w porównaniu z rokiem 2021. Jak czytamy w The Family Vacation Guide, w Turcji jest wiele atrakcji dla rodzin, a wspaniałe plaże przyciągają turystów z dziećmi z całego świata. Kraj ten oferuje m.in. sporty wodne, piesze wycieczki, a także niesamowite miejsca do zwiedzania. Eksperci wspominają m.in. o Stambule i słynnym meczecie Hagia Sophia czy pałacu Topkapi.

Podium natomiast zamykają Włochy. Słoneczna Italia otrzymała również bardzo wysoką ocenę, bo 8,93 pkt. Państwo to w 2022 r. miało średnio 4673 wyszukiwań każdego miesiąca. "Włochy to kraj pełen historii i atrakcji kulturalnych - od starożytnych ruin Pompejów, po wspaniałą renesansową architekturę Florencji. We Włoszech jest niezliczona ilość miast ze wspaniałymi muzeami, architekturą i historią do odkrycia. Ale to nie wszystko, co ten kraj ma do zaoferowania. Możesz cieszyć się spokojnym życiem w toskańskiej willi, odkrywać kręte kanały Wenecji lub opalać się na luksusowym Wybrzeżu Amalfitańskim" - czytamy na portalu.

Na czwartej pozycji w rankingu uplasowało się natomiast Fiji, a dalej Portugalia, Tajlandia, Grecja, Francja, Kostaryka oraz Meksyk. 

Najpopularniejsze kraje na rodzinne wakacje w 2023 roku
fot. thefamilyvacationguide.com

Najpopularniejsze miasta na rodzinne wakacje w 2023 roku

Portal The Family Vacation Guide przygotował również ranking najpopularniejszych miast na wakacje z dziećmi w 2023 roku. Na pierwszym miejscu - co dla wielu może być niemałym zaskoczeniem - uplasował się... Paryż. Okazuje się więc, że stolica Francji to nie tylko doskonały kierunek na romantyczny wypad we dwoje, ale też na rodzinny urlop. Miasto oferuje szereg atrakcji dla rodzin, więc nie sposób się tu nudzić. Eksperci polecają m.in. zwiedzanie wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego oraz różnych muzeów. Ponadto niedaleko Paryża znajduje się jeden z najpopularniejszych parków rozrywki na świecie, czyli Disneyland.

Drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych miast na wakacje z dziećmi w 2023 r. zajął Dubaj. Z kolei na trzeciej pozycji uplasował się Rzym.

Zobacz także: To najbardziej rozczarowujące miasta na świecie. W rankingu nie brakuje zaskoczeń

loader

RadioZET.pl/turystyka.rp.pl/thefamilyvacationguide.com

Logo radiozet Dzieje się