Obserwuj w Google News

Największy wycieczkowiec świata niedługo ruszy w pierwszy rejs. Przypomina "pływające miasto"

2 min. czytania
30.06.2023 12:44
Zareaguj Reakcja

Icon of Seas, czyli największy statek wycieczkowy świata, jest niemal gotowy do wyruszenia w swój pierwszy rejs. Wycieczkowy gigant należący do Royal Caribbean International przeszedł pomyślnie pierwsze testy na otwartych wodach Bałtyku. Statek ma 365 metrów długości i 65 metrów szerokości, a jego najważniejszą atrakcją będzie największy na świecie aquapark na morzu z 7 basenami i 6 zjeżdżalniami. 

Icon of the Seas - największy wycieczkowiec świata
fot. YouTube/Royal Caribbean

Kultowy Icon of Seas powstawał w stoczni w fińskiej miejscowości Turku. W ostatnich dniach zakończono jego budowę i statek po raz pierwszy wypłynął na otwarte wody w celu przeprowadzenia prób morskich przed dostawą do Royal Caribbean International. Podczas testów 450 specjalistów z różnych dziedzin sprawdziło między innymi silniki, stery, układy napędowe i hamulcowe, systemy nawigacyjne, łodzie ratunkowe, poziom hałasu i wibracji. W tym roku statek czeka jeszcze druga seria testów na pełnym morzu.

Jeśli „Ikona mórz” przejdzie kolejne próby morskie pozytywnie, już na początku 2024 roku będzie mogła wyruszyć w swój dziewiczy rejs. Czym wyróżnia się największy wycieczkowiec świata?

Redakcja poleca

Icon of Seas. Tak wygląda największy wycieczkowiec świata

Icon of Seas ma 365 metrów długości, 65 metrów szerokości i waży 250 800 ton. Może pomieścić łącznie niemal 8 tys.osób, w tym 5,6 tys. pasażerów i ponad 2,3 tys. członków załogi. Jednostka ma 20 pokładów, z których aż 18 jest do dyspozycji gości. 

Statek oferuje imponujący wybór 28 różnych typów kabin. Ponad 70 proc. tych pokoi posiada prywatny balkon, dzięki czemu pasażerowie będą mogli cieszyć się wspaniałymi widokami na morze.

Zobacz także:  Tak wygląda największy basen świata. Jest tak duży, że można w nim żeglować

Oprócz tego na wycieczkowcu stworzono osiem stref rozrywkowych oraz gastronomicznych z 40 barami i restauracjami. Jedną ze sztandarowych atrakcji wycieczkowca będzie największy na świecie aquapark na morzu z sześcioma zjeżdżalniami, siedmioma basenami (również basenem "bez krawędzi") i dziewięcioma jacuzzi.

To nie koniec udogodnień. Na gości będą czekać także kluby nocne, lodowisko, teatry, a nawet park linowy, w którym będzie można balansować na wysokości prawie 50 m nad poziomem morza.

Zgodnie z harmonogramem Icon of Seas w swój pierwszy rejs z pasażerami ma wyruszyć 27 stycznia 2024 roku z Miami na Karaiby. Bilety na ten rejs rozeszły się w zaledwie dwa dni już w zeszłym roku.

Oglądaj

Źródło: royalcaribbean.com, Money.pl, Fly4free