Obserwuj w Google News

Nigdy nie rezerwuj lotów powrotnych na niedzielę. Powód jest prosty

2 min. czytania
07.03.2023 14:57
Zareaguj Reakcja

Zdarzyło ci się zarezerwować rejs powrotny na niedzielę? Maxwell Ryan, który regularnie podróżuje samolotem, ostrzega przed lataniem w ten dzień tygodnia. Powód jest prosty.

Samolot
fot. Shutterstock

Maxwell Ryan prowadzi popularną stronę internetową o tematyce wnętrzarskiej. Mężczyzna ze względu na charakter swojej pracy bardzo często podróżuje - najczęściej samolotem. W minionym roku pokonał dystans ponad 83 tys. kilometrów. Jakiś czas temu Ryan zdradził, że nigdy nie rezerwuje lotów powrotnych na niedzielę, nawet jeśli oznacza to utratę jednego dnia urlopu. Dlaczego?

Zobacz także: Wskazano najbardziej niebezpieczne kierunki na wakacje. Tam lepiej nie planować podróży

Nigdy nie rezerwuj lotów powrotnych na niedzielę

- Jeśli jadę na wakacje, zawsze próbuję wrócić w sobotę - powiedział Ryan w rozmowie z "BBN Bloomberg". Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Mężczyzna nie chce wracać do domu ze świadomością, że następnego dnia musi iść do pracy. "Będziesz zmęczony" - przekonuje. Maxwell radzi więc, aby rezerwować loty powrotne na sobotę lub zawnioskować o wolne w swoim miejscu pracy.

Portal thesun.co.uk przytacza również badania przeprowadzone przez "HappyOrNot". Eksperci przeanalizowali ponad 4,5 miliona opinii pasażerów. Wynika z nich, że niedziela jest najgorszym dniem tygodnia na podróżowanie samolotem - aż 81 procent osób było niezadowolonych z latania w tym terminie. Co ciekawe, najlepszych dniem na podróżowanie okazała się być natomiast środa.

Redakcja poleca

Ponadto niedziela jest dniem, w którym loty są najczęściej odwoływane. "Telegraph" przeprowadził badanie dotyczące anulowanych rejsów w Wielkiej Brytanii między 7 maja a 6 czerwca 2022 roku. Posłużył się do tego danymi FlightRadar4 i OAG. Okazało się, że w niedziele odwołano 2 proc. wszystkich lotów, a dokładnie 256 połączeń. Z kolei w sobote anulowano zaledwie 157 rejsów. 

Ekspert lotniczy John Strickland wyjaśnił, że poza szczytem sezonu jest "większa przepustowość" na sobotnie loty "zwłaszcza dla linii lotniczych krótkiego zasięgu". "I odwrotnie. Niedziela jest jednym z najbardziej ruchliwych dni tygodnia: koniec długich weekendów, dłuższe wakacje i przygotowanie się do tygodnia pracy" - dodał mężczyzna.

Zobacz także:  Wybrano najbardziej romantyczne stolice w Europie. W walentynki będą tutaj tłumy

RadioZET.pl/thesun.co.uk/podroze.gazeta.pl