,

Stewardesa zdradziła, jakich napojów unikać przed wejściem na pokład. "Będziesz bardziej nerwowy"

20.02.2023 15:44

Stewardesa linii Virgin Australia Sarah Goodwin zdradziła, w jaki sposób można zminimalizować lęk przed podróżą samolotem. Okazuje się, że pasażerowie, którzy boją się latać, przed wejściem na pokład powinni zrezygnować z wypicia pewnego specyfiku.

Stewardesa zdradziła, jakich napojów unikać przed wejściem na pokład. "Będziesz bardziej nerwowy"
fot. Shutterstock/tiktok.com/@sarahgthatsme

TikTok to popularna aplikacja internetowa, która zrzesza miliony użytkowników z całego świata. Można tam znaleźć nie tylko zabawne filmiki, ale także przydatne porady z różnych dziedzin życia. Niemałym zainteresowaniem cieszą się m.in. triki ułatwiające podróżowanie samolotem. Jakiś czas temu pewna tiktokerka zdradziła, jak ominąć kolejki na lotnisku, a jej nagranie stało się viralem. Nie tak dawno z kolei inna użytkowniczka serwisu wymieniła napoje, których lepiej nie pić przed wejściem na pokład.

Stewardesa zdradziła, jakich napojów unikać przed wejściem na pokład

Sarah Goodwin to stewardesa, która pracuje dla linii Virgin Australia. Kobieta aktywnie działa w social mediach - jej konto na TikToku obserwuje niemal 10 tys. osób. Influencerka na profilu publikuje głównie treści związane ze swoją pracą, czyli podróżowaniem samolotem. Jakiś czas temu zamieściła wideo poświęcone strachowi przed lataniem. Do tego nagrania dotarł portal podroze.gazeta.pl.

Sarah w kilkudziesięciosekundowym wideo zdradziła, w jaki sposób można zminimalizować lęk przed podróżą samolotem. Poleciła m.in. zarezerwować miejsce w przedniej części samolotu - im bliżej kokpitu tym lepiej. Jak wyjaśniła, dzięki temu nie będziemy tak bardzo odczuwać ewentualnych turbulencji. Goodwin twierdzi, że w trakcie rejsu dobrze skupić na czymś swoją uwagę. Może to być książka, muzyka lub ciekawy film. 

Tiktokerka poinformowała również, jakich napojów lepiej nie pić przed wejściem na pokład samolotu. Okazuje się, że przed podróżą lepiej zrezygnować z wszelkich produktów zawierających kofeinę. 

Zobacz także: W tych godzinach najlepiej latać samolotem. "Najmniejsze ryzyko wystąpienia turbulencji"

Przed lotem staraj się nie pić niczego z kofeiną, ponieważ może to wzmocnić twój niepokój i sprawić, że będziesz bardziej nerwowy - mówi na nagraniu.

Ponadto wypicie kawy może sprawić, że szybko będziemy musieli skorzystać z toalety, co może być stresujące dla osób, które boją się latać. Co więcej, kofeina może zaburzać jakość snu. Dlatego napój ten nie jest polecany przede wszystkim w przypadku długodystansowych rejsów.

loader

RadioZET.pl/podroze.gazeta.pl

Logo radiozet Dzieje się